کد خبر: 1065691 A

استاندار گیلان از مراحل تولید فیلم کوتاه رسم عاشقی با موضوع تبیین شاخصه‌های برجسته زندگی شهید علی انصاری تنها استاندار شهید کشور، بازدید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، ارسلان زارع با حضور در محل تصویربرداری فیلم کوتاه رسم عاشقی که به تبیین شاخصه‌های برجسته زندگی شهید انصاری می پردازد، از روند تهیه و تولید این فیلم بازید کرد.

وی در جریان این بازدید شهید انصاری را از جمله شهدای ممتاز و برجسته ای که عمر دنیایی خود را در خدمت اسلام و ارزش های انسانی قرار داد، دانست و گفت: این شهید والامقام، ضمن درخشش‌های علمی و مذهبی، همواره در راستای روشن‌گری و ارتقاء آگاهی‌های مردم، پیش‌قدم بود.

وی همچنین یادآور شد: فرهنگ اصیل گیلان با ظرفیت‌های خوب و بالایی که دارد؛ می تواند موجب به تصویر کشیدن زوایای مختلف زندگی شخصیت‌های برجسته و اثرگذار استان باشد.

رسم عاشقی شاخصه‌های برجسته زندگی تنها استاندار شهید کشور را در قالب یک کار تلفیقی بین نماهنگ و فیلم کوتاه به نمایش می گذارد.

شهید مهندس علی انصاری که از جمله مبارزان علیه رژیم منحوس پهلوی بود؛ پس از پیروزی انقلاب شکوهمند اسلامی ابتدا به معاونت استانداری خراسان و سپس به استانداری گیلان منصوب شد. وی عضو هیأت علمی دانشگاه گیلان نیز بود. شهید انصاری بزرگ مردی که قلبش مالامال از تعهد، تقوا، عشق و تلاش و ایثار بود، در پانزدهم تیرماه سال ۱۳۶۰ در چهارمین روز از ماه مبارک رمضان، ساعت هفت بامداد در خیابان لاکانی رشت مورد هجوم ناجوانمردانه منافقان قرار گرفت و به مقام عالی شهادت نائل آمد.

انقلاب عشق نماهنگ دانشگاه گیلان ماه مبارک رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر