کد خبر: 1062809 A

مدیر کل زندان های گیلان:

مدیرکل زندان های گیلان بر ضرورت توجه به اجرای برنامه های فرهنگی و دینی در ایام ماه رمضان در زندان‌ها تأکید کرد و گفت: اجرای برنامه های فرهنگی در شکل گیری رفتار زندانیان تأثیرگذار است.

به گزارش ایلنا از رشت، رضا محمدی اصل در جلسه ویدئو کنفرانس روحانیون زندان‌های تابعه، بر شکل گیری رفتار و عملکرد زندانیان در زندان و پس از آزادی تاکید کرد و افزود: رفتار و عملکرد مناسب برای رسیدن به اهداف پویا در بستر شناخت ارزش‌ها با داشتن برنامه‌های فرهنگی در زندان‌ها قطعاً مؤثر خواهد بود.

وی اظهار کرد: سازگاری اجتماعی، تطبیق با اجتماع و رعایت اصول و چارچوب قانون رویکرد ماهیت فرهنگی گروه هدف با ساختار جامعه در کاهش نرخ مجدد جرم پس از آزادی و عدم ارتکاب بزه باید در زندان‌ها بیشتر توجه شود.

محمدی اصل با بیان اینکه توسعه برنامه‌های دینی و قرآنی توسط روحانیون و حضور مستمر آنان در کنار مددجویان در ایام ماه مبارک لازم و ضروری است، گفت: تأثیر آموزش‌برنامه‌های دینی در عزت‌نفس، مهارت‌های اجتماعی و توسعه روابط فردی در زمان تحمل کیفر و پس از آزادی برای توانمند سازی گروه هدف و خانواده آنها تأثیر گذار است.

وی به نقش بی‌بدیل روحانیون و آموزه‌های دینی در ابعاد مختلف به عنوان هدایتگران گروه هدف در خط مقدم برنامه‌های اصلاحی و تربیتی اشاره کرد و آن را بسیار مهم برشمرد.

اجرای برنامه های فرهنگی برنامه های فرهنگی جامعه زندان ماه رمضان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر