کد خبر: 1040034 A

مدیر کل تعاون گیلان خبر داد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به پرداخت بیش از سه هزار میلیارد ریال تسهیلات کرونایی در پنج ماه گذشته، گفت: با پرداخت این میزان تسهیلات ۳۸ هزار فرصت شغلی تثبیت شد.

به گزارش ایلنا از رشت،عباس علیزاده در جلسه بررسی وضعیت پرداخت تسهیلات کرونایی با بیان اینکه تنظیم حوزه کارکردی واحدهای تولیدی با جمعیت نیروی جویای کار در دستور کار این وزارتخانه است، گفت: نرخ مشارکت اقتصادی استان گیلان در پاییز امسال ۴۴ درصد بوده که مطابق با نرخ کشوری است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با بیان اینکه بر اساس سرشماری سال ۹۵ نرخ بیکاری جمعیت بالای ۱۰ سال استان ۱۱.۴ درصد است، افزود: شهرستان شفت با ۱۹ درصد، بندر انزلی ۱۷ درصد و صومعه‌سرا با ۱۶ درصد بیشترین نرخ بیکاری در استان را دارند.

وی با اشاره به اینکه متوسط نرخ بیکاری در گیلان از سال ۹۵ تا ۹۸ حدود ۱۱ درصد بوده است، تصریح کرد نرخ بیکاری افراد بالای ۱۵ سال حدود ۱۰.۵ درصد بوده و اتصال نهادهای بازار کار به یکدیگر جهت ایجاد اشتغال یکی از سیاست‌هایی است که دنبال می‌شود.

علیزاده اضافه کرد: تمام واحدهای صادر کننده مجوز کار باید در سامانه رصد، اشتغال ایجاد شده خود را اعلام کنند تا در طول سال برای آنها برنامه‌ریزی و مشکلات سال‌های آتی را برطرف کنیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان با اشاره به اینکه برای برگزاری دوره‌های آموزشی و ایجاد فعالیت‌های مشاوره‌ای برنامه‌ریزی شده است، گفت: دوره‌های آموزشی مختلف در حوزه کارگری، کارفرمایی و تعاونی برگزار می‌شود.

علیزاده با اشاره به پرداخت تسهیلات ارزان قیمت برای کارآفرینان، عنوان کرد: تاکنون سه هزار و ۹۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان‌قیمت روستایی و عشایری پرداخت کردیم.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی گیلان ادامه داد: برای نهادهای حمایتی مانند بهزیستی، کمیته امداد و بنیاد شهید و امور ایثارگران نیز هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال تسهیلات ارزان قیمت پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه طی پنج ماه گذشته، سه هزار و ۴۶۴ میلیارد ریال تسهیلات برای واحدهای آسیب دیده از کرونا پرداخت قطعی شده است، اظهار کرد: این میزان تسهیلات برای تثبیت شغل بیش از ۳۸ هزار نفر است.

اشتغال بنیاد شهید و امور ایثارگران بیکاری کار و رفاه اجتماعی مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر