کد خبر: 1036047 A

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی خبر داد:

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی گفت: تکمیل پروژه‌های بزرگ زیرساختی منطقه آزاد انزلی سرعت می‌گیرد.

به گزارش ایلنا از بندرانزلی، سید مهدی نقوی در تداوم بازدیدهای میدانی و بررسی حضوری فرایندهای اجرایی طرح های زیرساختی این منطقه، از مجتمع بندری کاسپین و کارگاه ساخت مسیر ریل راه آهن بازدید به عمل آورد.

اولین بخشی که از سوی سرپرست سازمان مورد توجه قرار گرفت، نظارت مستقیم بر فرآیند عملیات ترخیص محموله پنجاهمین کشتی حامل کالاهای کانتینری از مسیرکریدور چین،قزاقستان،منطقه آزاد انزلی به بندر کاسپین در سال جاری بود، در مرحله بعد مراحل اجرایی تکمیل طرح های سرمایه گذاری اسکله رو رو که توسط قرارگاه خاتم الانبیاء در حال ساخت می باشد و همچین نوسازی موج شکن غربی منطقه مورد بازدید قرار گرفت.

در این برنامه، گزارشی از آخرین روند اجرای طرح های عمرانی و زیرساختی در حال اجرا در این مجتمع بندری ارایه شد و  نقوی از نزدیک در جریان مسائل و دغدغه های پیش روی در مسیر سرعت بخشی به فرایند احداث اسکله ها و موج شکن قرار گرفته و دستورات لازم را صادر کرد.

سرپرست سازمان منطقه آزاد انزلی در ادامه از قطعه در حال ساخت مسیر راه آهن که در محدوده این منطقه واقع شده، دیدار کرد و بر لزوم تسریع در عملیات احداث این طرح با توجه به تأکید رئیس‌جمهور به عنوان یک پروژه ملی کشور که دارای بازخوردهای بین المللی برای جمهوری اسلامی است، تصریح کرد.

در پایان نیز از طرح در حال ساخت نوار تجاری مجتمع پردیس صنایع دستی منطقه که به منظور فرآهم نمودن شرایط لازم جهت تجاری سازی تولیدات صنایع دستی ساکنین منطقه و هنرمندان استان در حال ساخت است، بازدید به عمل آورد.

گفتنی است در این برنامه اعضای هیات مدیره، بهمراه معاونین بندری و حوزه خزر، فنی و عمرانی حضور داشتند.
جمهوری اسلامی راه آهن رییس جمهور سرمایه گذاری قزاقستان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر