کد خبر: 1035431 A

با حضور فرماندار رشت صورت گرفت؛

همزمان با دهه مبارک فجر، پروژه آبرسانی به 5 روستای بخش سنگر و توسعه شبکه فاضلاب شهر رشت از طریق ارتباط تصویری با استاندار گیلان و با حضور فرماندار رشت به بهره برداری رسید.

به گزارش ایلنا از رشت، همزمان با دهه مبارک فجر پروژه آبرسانی به 5 روستای طالم سه‌شنبه، بهدان بالا و پائین، کشل ورزل، بیجارکنار از توابع بخش سنگر و پروژه های فاضلاب شهری رشت به صورت همزمان با سایر پروژه های آب و فاضلاب استان از طریق ارتباط تصویری با دکتر ارسلان زارع استاندار گیلان و با حضور  علی فتح اللهی فرماندار رشت  به بهره برداری رسید.

فرماندار رشت در آئین بهره برداری از این پروژه ها با بیان اینکه با ادغام آب و فاضلاب شهری و روستایی شاهد اقدامات خوبی در جهت آبرسانی به روستاهای فاقد آب شرب بهداشتی هستیم، افزود: با توجه به اینکه شهرستان رشت حدود 40 درصد از جمعیت استان را شامل می شود، نیاز است در زمینه آبرسانی به روستاهای این شهرستان، به صورت ویژه اقدام شود.

 فتح اللهی با تاکید بر اینکه میزان برخورداری جمعیت روستایی شهرستان از آب شرب روستایی، به هیچ  وجه رضایت‌بخش نیست، ابراز امیدواری کرد: با ادغام آب و فاضلاب شهری و روستایی و رویکرد ویژه ای که در جهت جبران کاستی های گذشته وجود دارد، شاهد جبران این کمبودها و بهبود ارائه خدمات به مردم شریف بخش های تابعه شهرستان رشت باشیم.

وی با بیان اینکه جهت اجرای پروژه های آبرسانی به 5 روستای بخش سنگر و توسعه شبکه فاضلاب شهر رشت، بالغ بر 16 میلیارد و پانصد میلیون تومان اعتبار هزینه شده است، اعلام آمادگی کرد: در راستای آبرسانی به روستاهای فاقد آب بهداشتی، علاوه بر اعتبارات ملی و استانی از طریق کمیته برنامه ریزی شهرستان نیز، اعتبار تخصیص یابد.    

آب و فاضلاب ارائه خدمات به مردم شهری و روستایی فرماندار برنامه ریزی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر