کد خبر: 1031691 A

در راستای تجلیل از خانواده‌ شهدا صورت گرفت؛

در راستای طرح "سرکشی از خانواده های شهدا" در قالب دیدار در خانه های نور، رئیس هیات راهیان گام دوم انقلاب اسلامی، سرپرست معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی و معاون خواهران بسیج دانشجوی استان با مادران معزز شهدای گیلان، روحانی شهید محمدعلی اصغری و شهید محمود فالیز کار دیدار کردند.

به گزارش ایلنا از رشت، پیش از ظهر روز جاری و در راستای طرح "سرکشی از خانواده های شهدا" در قالب دیدار در خانه های نور، هاجر تحریری نیک رئیس هیات راهیان گام دوم انقلاب اسلامی، سیده فاطمه شفیعی سرپرست معاونت فرهنگی سازمان جهاد دانشگاهی و زهرا هاشمی معاون خواهران بسیج دانشجوی استان با مادران معزز شهدای گیلان، روحانی شهید محمدعلی اصغری و شهید محمود فالیز کار دیدار کردند.

 هاجر تحریری نیک صفت رئیس هیات راهیان گام دوم انقلاب اسلامی گیلان در این دیدار، ضمن تبریک به مناسبت فرا رسیدن ولادت با سعادت حضرت زهرا سلام الله علیها، مادران شهدا را اسوه مقاومت و ایثار خواند که با پایمردی، صبوری و شکیبایی فرزندان خود را در طبق اخلاص گذارده و تقدیم انقلاب و کشور نمودند و لحظه ای برای از دست دادن فرزندان خود نهراسیدند و تردیدی به خود راه ندادند.

رئیس هیات راهیان گام دوم انقلاب اسلامی گیلان  افزود: گرامیداشت یاد  شهدا به عنوان طلایه داران انقلاب اسلامی باید همیشه در دلها جاری و ساری باشد و این فرهنگ به عنوان یک فرهنگ ارزشی باید در جامعه نهادینه شود و به نسل های آینده نیز منتقل شود.

تحریری نیک صفت یادآور شد: امروز به میمنت یاد و نام شهدا، انقلاب بیمه شده و به عنوان یک الگویی جامع در اختیار کشورهای تحت سلطه قرار گرفته تا پرچم مبارزه با ظلم، ستم و استکبار را به اهتزاز در آورند و با ظالمان و ایادی استکبار، به مبارزه برخیزند.

 هاجر تحریری نیک صفت، انقلاب اسلامی را نشات گرفته از نهضت عاشورایی خواند و گفت: تا زمانی که این انقلاب بر پایه تفکرات حضرت امام راحل و مقام معظم رهبری (مدظله العالی) حرکت کند، انقلاب ما جهانی خواهد شد و جوانان این مرز و بوم قله های افتخار را فتح خواهند کرد.

رئیس راهیان گام دوم انقلاب اسلامی گیلان نقش خانواده معزز شهدا را، در پیروزی انقلاب مهم دانست و گفت: اگر این جان فشانی ها،  از خود گذشتگی ها و داشتن روحیه بالای مبارزه با استبداد و استکبار در خانواده های شهدا نبود  امروز ما طعم شیرین پیروزی و آزادی را مزمزه نمی کردیم و هنوز در زیر یوغ استعمار گرفتار و در بند بودیم.

تحریری نیک صفت، خانواده های شهدا را بزرگترین سرمایه های معنوی انقلاب و ملت خطاب کرد و افزود: اگر این سرمایه ها در جامعه حفظ شود بسیاری از ارزش های انقلاب در جامعه شکوفا خواهد شد و جامعه، راه توسعه و پیشرفت را با سرعت وصف نشدنی طی خواهد کرد.

شایان ذکر است؛ در این دیدار با اهدای هدیه ای به مناسبت ایام پرخیر و برکت میلاد حضرت فاطمه زهرا سلام الله علیها از مادران شهید محمدعلی اصغری و محمود فالیز کار به عنوان مادران نمونه تجلیل شد.

لازم به ذکر است: راستای منویات مقام معظم رهبری، هیات راهیان گام دوم انقلاب اسلامی گیلان، سرکشی ماهانه از خانواده های شهدا در قالب گروه های دانش آموزی، دانشجویی، اساتید و مردمی و مسئولان در هر محله با عنوان دیدار در خانه های نور را اجرا می کند.

گفتنی است؛ گیلان‌ ۸ هزار شهید دوران دفاع مقدس و شهدای مدافع حرم دارد.

انقلاب اسلامی بسیج خانواده های شهدا زهرا معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر