کد خبر: 1024625 A

مدیر کل کمیته امداد امام (ره) استان گیلان گفت: مردم نیکوکار گیلان، طی ۱۰ ماه نخست امسال بیش از ۲۷ میلیارد تومان زکات پرداخت کردند.

به گزارش ایلنا از رشت، عباس اهرابی، با بیان اینکه در استان گیلان پرداخت زکات مستحب است، افزود: طی ۱۰ ماه گذشته ۲۷۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال زکات جمع آوری شده است.

مدیرکل کمیته امداد گیلان، با اشاره به میزان ۱۷۴ درصدی تحقق برنامه پیش بینی شده جمع آوری زکات در استان، اضافه کرد: این مقدار در ایام مشابه سال گذشته ۱۵۸ میلیارد و ۲۵۰ میلیون ریال بوده است.

وی، با تأکید بر مصرف زکات برای رفع فقر و مشکل نیازمندان، ادامه داد: بخشی از مبالغ زکات جمع آوری شده، در بخش‌های مسکن، جهیزیه، معیشت و هزینه‌های درمان و تحصیل مددجویان تحت پوشش هزینه می‌شود و مابقی توسط شورای زکات در همان محل جمع آوری شده، بین نیازمندان توزیع می‌شود.

مدیر کل کمیته امداد گیلان، تصریح کرد: تشکیل هزار و ۵۰۰ شورای زکات استان، آموزش عاملین زکات، نشست و دیدار با مدیران کارخانه‌های برنج، بهره‌گیری از ۲۵۰ مبلغ افتخاری از مجموعه اقداماتی است که در استان باعث افزایش پرداخت زکات شده است.

اهرابی، با اشاره به مشخص بودن و مجوز افراد و متولیان جمع‌آوری زکات، گفت: افراد، گروه‌ها و مؤسسات باید با مراجعه به دبیرخانه زکات، مجوز دریافت کنند تا جمع‌آوری و توزیع زکات به صورت متمرکز انجام شود.

وی، ادامه داد: سال گذشته در مجموع ۱۷۹ میلیارد و ۳۸۰ میلیون ریال زکات جمع آوری شد.

 

استان گیلان پوشش درمان کمیته امداد کمیته امداد امام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر