کد خبر: 1017340 A

معاون استاندار گیلان:

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان بیان داشت: لازم است برای بهره مندی از نتایج پژوهش ها برای رفع مشکلات و تنگناها، جهت‌گیری پژوهش ها به سوی کاربردی شدن باشد.

به گزارش ایلنا از رشت، کیمیا تنهایی در جلسه شورای پژوهشی استانداری با اشاره به اهمیت پژوهش‌های کاربردی اظهار داشت: پژوهش، اقدامی اثرگذار و راهی میانبر برای رسیدن به اهداف در همه ابعاد است.

وی با تاکید بر لزوم نوآوری، خلاقیت و مطلوبیت در انجام پژوهش بیان داشت: دستاورد حاصل از این نوع کار پژوهشی به یقین می تواند در رفع موانع و مشکلات دستگاه های اجرایی موثر باشد.

تنهایی افزود: تاکنون یک درصد بودجه های پژوهشی صرف پژوهش های بنیادی شده اما باید این روند تغییر یافته و جهت‌گیری پژوهش ها به سوی کاربردی شدن برود.

معاون توسعه مدیریت و منابع استاندار گیلان برخورداری دو شرط مشروعیت و مطلوبیت در پژوهش را موجب تحول در رویکرد و موضوع مورد مطالعه خواند و گفت: این مشروعیت با توجه به فعالیت پژوهشگران و فرهیختگان تعریف می شود و مطلوبیت نیز با توجه به کاربردی بودن پژوهش‌ها و راهکاری که ارائه می‌شود، قابل سنجش است.

وی تاکید کرد: خروجی پژوهش ها باید در راستای تغییر و اصلاح روند فعالیت ها و کاهش هزینه ها باشد.

در این جلسه موضوعاتی همچون طرح های پژوهشی سال 1399 استانداری گیلان با حضور اعضای شورای پژوهشی استانداری و پژوهشگران استان مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

بودجه دستگاه های اجرایی کاهش هزینه مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر