کد خبر: 1011247 A

به مناسبت روز پژوهش صورت گرفت؛

فرماندار رشت به مناسبت روز پژوهش، از پژوهشگران برتر شهرستان تجلیل و بر حمایت فرمانداری در جهت تجاری سازی نتایج پژوهشی تاکید کرد.

به گزارش ایلنا از رشت، علی فتح اللهی در نشست تجلیل از پژوهشگران برتر شهرستان ضمن تبریک هفته پژوهش، با اشاره به اینکه در حال حاضر مردم کشور ما تحت سخت‌ترین فشارها و تحریم های اقتصادی در دنیا را تجربه می‌کنند، اظهار داشت: در چنین شرایطی، وظیفه خطیر پژوهشگران و دانشمندان بسیار حائز اهمیت است و به رغم همه فشارها و سختی ها، تحریم می‌تواند موجبات تقویت توانمندی های کشور را فراهم کند.

فرماندار شهرستان رشت با اشاره به تاکیدات دین مبین اسلام در خصوص علم، تصریح کرد: معجزه دین اسلام، "کتاب" است و نخستین آیه نازل شده به پیامبر با اقرا آغاز می شود که این نشانگر اهمیت و جایگاه علم و تفکر است.
 
وی با بیان اینکه خداوند در طینت و فطرت انسانی، بحث یادگیری را نهادینه کرده است، خاطرنشان کرد: دین اسلام زیربنا و زیر ساخت این تفکرات را با معجزه خویش یعنی کتاب قرآن فراهم نموده است و بیش از دیگر ادیان الهی بر خواندن و یادگیری تاکید کرده است.
 
 فتح اللهی مهم ترین راه برای جلوگیری از اتکاء به بیگانگان را اتکاء بر قدرت تفکر درون جامعه و استفاده از توانمندی اجرا و به کارگیری اندیشه ناب افراد مستعد خواند و افزود: تحریم، سختی های خاص خود را به دنبال داشته است اما  باعث شکوفایی اندیشه ها، جلوگیری از واردات بی رویه و روی آوری افراد جامعه به اجناس با کیفیت داخلی شده است.
 
مقام عالی دولت در مرکز استان در ادامه افزود: شرط پیشرفت و توسعه، توجه به نخبگان، اندیشمندان و توانمندی هایی است که توسط این دسته از افراد جامعه در داخل کشور رقم خواهد خورد.
 
فرماندار شهرستان رشت، پیشرفت و توانمندی جوانان کشور را در امر پژوهش و نوآوری ، مایه مباهات خواند و اظهار داشت: رشد علمی جوانان در زمینه های مختلف، غرورآفرین و شادی بخش است و خداوند این نعمت را خاصه به افراد معینی اعطاء می نماید.
 
فتح اللهی با اشاره به فعالیت بسیار خوب پژوهشگران در کاربردی کردن تحقیقات خود در قالب شرکت های دانش بنیان، عنوان کرد: آمادگی داریم در راستای حمایت از پژوهشگران و شرکت های دانش بنیان جهت توسعه تولیدات نوآورانه خویش، از همه ظرفیت های موجود بهره بگیریم
تحریم های اقتصادی دولت دین مبین اسلام فرماندار نخبگان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر