سرخط خبرها:
کد خبر: 1004189 A

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان خبر داد:

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان گفت: ویژه‌ برنامه‌های روز جهانی معلولان با شعار « با توانایی‌های متفاوت، آینده‌ را خواهیم‌ ساخت» با عنوان « بر بال فرشتگان» از ۱۳ تا ۲۰ آذر ماه برگزار می‌شود.

به گزارش ایلنا از رشت، اسفندیار ضیایی با اشاره به اینکه ایجاد بستر مناسب برای تعامل کودکان و نوجوانان دارای نیازهای ویژه با همسالان و ایجاد حس همدلی و برابری در آنها یکی از اولویت‌ها است، گفت: ویژه برنامه‌های روز جهانی معلولان با عنوان «بر بال فرشتگان» در گیلان برگزار می‌شود.

وی شناسایی این افراد و معرفی کانون و خدمات مراکز فراگیر کانون پرورش فکری به خانواده‌ها، همراه سازی کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در پیش‌برد برنامه‌ها و توانمندسازی مربیان مراکز فراگیر کانون پرورش فکری از اهداف برگزاری این ویژه برنامه‌ها است.

مدیرکل کانون پرورش فکری گیلان با اشاره به اینکه این ویژه برنامه‌ها از تاریخ ۱۳ تا ۲۰ آذر ماه برگزار می‌شود، گفت: اجرای کارگاه‌های برخط مراکز فرهنگی‌هنری، برگزاری مهرواره فرهنگی هنری، خرید کتاب برای مراکز فرهنگی هنری فراگیر، ویژه کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه (نابینا، کم‌بینا، ناشنوا، کم‌شنوا و کم‌توان جسمی حرکتی) و برگزاری مسابقه مجازی عکس نوشت «با عنوان دوست با نیازهای ویژه من» را از جمله برنامه‌های پیش بینی شده برای این هفته است.

وی تولید محتوا، تهیه و انتشار نماهنگ، کلیپ آموزشی در فضای مجازی و برگزاری انجمن‌های تخصصی برخط را از دیگر این فعالیت‌ها عنوان و اضافه کرد: برپایی نمایشگاه مجازی دست‌سازه‌های کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه در سایه همراهی آموزش و پرورش استان و برگزاری گردهمایی مجازی، ویژه والدین و اولیای تربیتی با همکاری اداره بهزیستی گیلان از دیگر برنامه‌ها است.

ضیایی ادامه داد: کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان استان گیلان در دو مرکز فرهنگی هنری فراگیر شهرستان‌های رشت و رودسر، به کودکان و نوجوانان با نیازهای ویژه (نابینا، کم‌بینا، ناشنوا، کم‌شنوا و کم‌توان جسمی حرکتی) خدمات فرهنگی ارائه می‌کند.

استان گیلان روز جهانی معلولان فرهنگی هنری کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان والدین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر