کد خبر: 743848 A

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خبر داد:

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از ایجاد 3 هزار شغل با الگوی توانمندسازی اقتصادی اجتماع‌محور بنیاد برکت در مناطق سیل‌زده‌ استان گلستان خبر داد.

به گزارش ایلنا، دکتر محمد مخبر در جریان سفر به استان گلستان و بازدید از مناطق سیل‌زده‌ این استان، به‌ویژه آق‌قلا، گمیشان و روستاهای این شهرها، با بیان این مطلب افزود: از زمان وقوع سیل تاکنون طبق دستور رهبر معظم انقلاب کمک‌های گسترده‌ای از سوی ستاد اجرایی فرمان امام (ره) به مردم شریف مناطق سیل‌زده ارایه شده است، که از جمله تاکنون 100 هزار وعده غذای گرم، 10 هزار بطری آب، چندین هزار تخته پتو، چند تن برنج، مقدار زیادی قند، چای، تجهیزات درمانی و اقلام دارویی بین مردم توزیع شده است.  

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) که به منظور بازدید از مناطق سیل‌زده‌ و بررسی نیازهای مردم آسیب‌دیده از سیل به استان گلستان سفر کرده است، خاطرنشان کرد: مردم مناطق سیل‌زده با معضل‌های مهمی مواجه هستند. نخست، تمام لوازم منزل خود را در این حادثه از دست داده‌اند و دوم، با توجه به اینکه اکثراً دام‌دار هستند تعدادی دام در این سیل تلف شده است.  

دکتر مخبر تصریح کرد: در همین راستا، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 4 هزار رأس دام به خانواده‌ها‌ی روستایی سیل‌زده اهدا خواهد کرد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) با بیان اینکه با از بین رفتن دام این خانواده‌ها، شغل این مردم نیز از دست رفته است و باید برای این معضل‌ چاره‌اندیشی شود، گفت: مقرر شده بنیاد برکت از زیرمجموعه‌های ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) نیز 3 هزار شغل برای مردم این مناطق ایجاد کند.  

دکتر مخبر ادامه داد: علاوه بر این، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) 4 هزار سری لوازم‌خانگی ضروری به خانواده‌هایی که در سیل اخیر منازل‌شان آسیب‌دیده اهدا خواهد کرد.  

وی در بازدید از مرکز امداد و نجات هلال احمر، از فعالیت 22 گروه جهادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در مناطق سیل‌زده‌ی استان گلستان خبر داد و بیان کرد: ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) از روز نخست وقوع سیل از طریق 22 گروه جهادی وابسته به این ستاد به مردم استان گلستان خدمت‌رسانی کرده است.  

به گفته‌ رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره)، کاروان‌های سلامت احسان بنیاد اجتماعی برکت احسان نیز با حضور در مناطق سیل‌زده در حال ارایه‌ خدمات درمانی و بهداشتی به مردم هستند و حداقل به 10 هزار نفر خدمات ارایه کرده‌اند.  

دکتر مخبر یادآور شد: درمانگاهی سیار با ظرفیت 10 هزار نفر به همراه پزشک و امکانات درمانی مانند دارو در شهر سیل‌زده‌ی آق‌قلا راه‌اندازی شده و آماده‌ درمان و ارایه‌ خدمات بهداشتی به بیماران و مردم این مناطق است.  

سعید جعفری مدیرعامل بنیاد برکت، امیرحسین مدنی مدیرعامل بنیاد برکت احسان و محمد ودود حیدری مسئول قرارگاه جهادی خدمت‌رسانی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) و مهرداد بذرپاش دکتر مخبر را در این سفر همراهی می‌کردند.  

گفتنی است، ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) از روز اول وقوع سیل در استان گلستان از طریق ۲۲ گروه جهادی وابسته به این ستاد به مردم استان خدمت‌رسانی کرده و نزدیک به ۱۰۰ هزار وعده غذای گرم بین مردم مناطق سیل‌زده توزیع کرده است. علاوه بر این، تاکنون مرکز فوریت‌های امدادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) کمک‌های خود را در قالب کالاهایی نظیر کنسرو، پتو، آب‌معدنی، دارو و ... در بین مردم توزیع کرده و کاروان‌های سلامت احسان این ستاد نیز با حضور در مناطق سیل‌زده در حال ارایه‌ خدمات درمانی به مردم هستند.

خدمت‌رسانی ادامه دارد  

لازم به توضیح است، از زمان وقوع سیل در شهرهای استان گلستان و با توجه به نیازمندی‌های این مناطق، مقادیر زیادی آب معدنی، انواع کنسرو، پتو، شیرخشک و پوشک، دارو، غذای گرم و سایر اقلام مورد نیاز از سوی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) تهیه شده و بین سیل‌زدگان توزیع شده است.  

برای هرچه بهتر شدن این برنامه‌ها از گروه‌های جهادی زیرمجموعه‌ی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) بهره گرفته و با هماهنگی‌های انجام گرفته اقدام به برپایی دو آشپزخانه در شهرهای بندرترکمن و گمیشان شده است. تاکنون 100 هزار پرس غذا در این دو آشپزخانه طبخ شده و میان سیل‎‌زدگان شهرها و روستاهای آق‌ قلا، گمیشان و بندر ترکمن توزیع شده است.  

نیروهای جهادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) در بحث امداد و نجات شهروندان هم حضور و در انتقال ساکنان محلات به مناطق امن مشارکت فعال دارند.  

اقدامات امدادی ستاد اجرایی فرمان حضرت امام(ره) همچنان ادامه دارد و با تمام توان در خدمت مردم آسیب‌دیده خواهد بود.

استان گلستان حضرت امام خانواده درمان سیل
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر