کد خبر: 209918 A

در این مانور فرضی نیروهای امداد و نجات در زمان تعیین شده وارد عمل شده و ضمن انجام امورات مربوطه در زمان وقوع زلزله احتمالی، فوران گازی که در اثر پارگی شبکه بوجود آمده بود را نیز مهار کردند.

واحد بهداشت، ایمنی، محیط زیست و پدافند غیرعامل گاز گلستان با همکاری واحد‌های مختلف شرکت و سازمان‌های مرتبط در زمینه مدیریت بحران، مانور مواجهه با زلزله و پارگی شبکه گاز در شهرستان گرگان را برگزار کرد.

به گزارش ایلنا از گرگان، باقر باقری گفت: در این مانور نیروهای امداد و عملیات گاز استان با حضور تعدادی از تیمهای عملیاتی و سازمان آتش نشانی، هلال احمر، نیروی انتظامی و اورژانس و پیمانکاران بخش خصوص با اجرای عملیات تعمیراتی و امداد و نجات در شرایط بحرانی همچون وقوع زلزله و پارگی شبکه گاز، آمادگی خود را برای مواجهه ناشی از این پدیده به نمایش گذاشتند.

رئیس امور HSE گاز گلستان افزود: در این مانور فرضی نیروهای امداد و نجات در زمان تعیین شده وارد عمل شده و ضمن انجام امورات مربوطه در زمان وقوع زلزله احتمالی، فوران گازی که در اثر پارگی شبکه بوجود آمده بود را نیز مهار کردند.

باقری افزود: یکی از دغدغه‌ها و چالش‌های این شرکت حفظ و پایداری شبکه‌های گاز است که بدین منظور علاوه بر اجرای برنامه‌های پیشگیرانه، آمادگی حضور به موقع در محل برای اطفای حریق و جلوگیری از نشت و رفع مشکل پارگی لوله‌های گاز و پیگیری از حوادثاحتمالی بعدی نیز امری ضروریست که باید مورد توجه قرار گیرد.

او اظهار کرد: شرکت گاز استان گلستان این مانور را در راستای برنامه‌های از پیش تعیین شده و با هدف حصول اطمینان از دستیابی به سطح بالای آمادگی، افزایش سرعت عمل در مواجهه باحوادثغیر مترقبه طبیعی و غیرطبیعی، جلوگیری از گسترش وضعیت اضطراری به جامعه و واکنش در شرایط اضطراری در هنگام بروز نشتی و پارگی شبکه گاز برگزار کرد.

باقری بیان کرد: در همین راستا گروه تعمیراتی و عملیات شرکت بلافاصله به محل اعزام شدند و پس از بررسی وضعیت موجود به دلیل پارگی خط و نشت شدید گاز، اعلام وضعیت اضطراری کرده وجهت مرتفع کردن مشکلات حادثشده وارد عمل شدند.

رئیس امور بهداشت، ایمنی، محیط زیست، پدافندغیرعامل گاز گلستان در خاتمه گفت: خوشبختانه در این مانور فرضی تمام نیروهای تعمیراتی و عملیاتی و امداد و نجات با تمام توان آمادگی خود را در معرض نمایش قرار دادند.

استان گلستان امداد و نجات جامعه زلزله سازمان آتش نشانی گاز محیط زیست مدیریت بحران نیروی انتظامی هلال احمر
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر