کد خبر: 999944 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج خبر داد:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش 2 برابری مرگ و میرهای کرونایی در کهگیلویه خبر داد.

به‌گزارش ایلنا از یاسوج،"پرویز یزدان‌پناه"گفت:‌ هم اکنون ۴۵۶ بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری بوده که از این تعداد ۱۹۵ بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٩ بیمار در بخش‌های ویژه تحت درمان هستند.
 
وی تعداد بهبودیافتگان ویروس کووید 19 در استان کهگیلویه و بویراحمد را 14 هزار و 577 بیمار مبتلای به این ویروس عنوان و خاطرنشان کرد:‌ از ۴۲۶ نمونه دریافت شده از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج، حدود ۶۶ درصد نمونه‌ها مثبت و بیشترین موارد در شهرستان‌های کهگیلویه (۴۴ درصد)، بویراحمد (۱۸ درصد)، گچساران (۱۴ درصد)، باشت (۹ درصد)، چرام (۹ درصد) و بقیه موارد در سایر شهرستان‌های استان بودند.
 
افزایش 2 برابری مرگ و میرهای کرونایی در کهگیلویه 
 
رئیس دانشگاه یاسوج تاکید کرد که اگر این روند افزایشی ادامه پیدا کند طی ٢ تا چهار هفته آینده شاهد افزایش حدودا ٢ برابری مرگ و میر در شهرستان کهگیلویه خواهیم بود و شهرستان‌های چرام و باشت نیز به وضعیت قرمز می رسند.

یزدان‌پناه گفت: با توجه به شیوع کرونا و سیر صعودی آن در فصل سرما و بروز بیماری‌هایی نظیر سرماخوردگی ، افزایش سیستم ایمنی بدن یک اصل مهم و ضروری برای مقابله با این بیماری‌ها به شمار می‌رود و مصرف مایعات گرم، سوپ، نوشیدن آب به اندازه نیاز بدن، باید بیش از پیش مورد توجه مردم قرار گیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج افزود: در کنار رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی از جمله استفاده همگانی از ماسک، شست‌وشوی مداوم دست‌ها، رعایت فاصله اجتماعی، تقویت مستمر سیستم ایمنی بدن اصل مهمی است که اهمیت آن در فصل سرما دوچندان می‌شود.

به گفته وی، اگر چه تاکنون راه قطعی درمان کرونا حاصل نشده است، اما می‌توان با رعایت رژیم غذایی مناسب و انجام حرکات ورزشی، ایمنی بدن در برابر کرونا را تا حد زیادی افزایش داد.

یزدان پناه گفت: بیشترین راه‌های ابتلا به این بیماری از طریق دورهمی‌های خانوادگی و شرکت در تجمعات بوده که مردم باید کاملا رعایت نمایند تا خطر ابتلا و مرگ و میر کاهش یابد.
بیمارستان دانشگاه علوم پزشکی درمان کهگیلویه و بویراحمد مرگ
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر