کد خبر: 998962 A

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

استاندار کهگیلویه و بویراحمد، محدودیت‌های کرونایی در مناطق سه ‌گانه استان را تشریح کرد و تاکید کرد اگر محدودیت ها و پروتکل ها بخوبی اجرایی نشود شاهد فاجعه تاریخی در استان خواهیم بود.

به گزارش ایلنا از یاسوج،حسین کلانتری در خصوص اعمال محدودیت‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به وضعیت شهر‌های مختلف استان اظهارداشت: یاسوج و کهگیلویه در وضعیت قرمز قرار دارند.

او وضعیت کرونایی شهرستان‌های گچساران ، چرام و باشت را نارنجی و شهرستان‌های لنده ، بهمئی و دنا را زرد عنوان و خاطرنشان کرد: باید لیست مشاغل را در شهر‌ها نصب کنند تا مردم بدانند که منظور کدام مشاغل است.

او گفت: در وضعیت زرد مشاغل گروه یک در هر سه رده مشاغل فعال است و ۲۴ ساعته هیچ محدودیتی ندارند، در وضعیت زرد مشاغل یک و ۲ و سه فعالیت می‌کنند و اگر مراجعین پروتکل‌ها را رعایت کنند به آن‌ها خدمات داده شود و فقط فعالیت دسته چهارم مشاغل ممنوع است، همچنین تردد در منطقه زرد آزاد است و محدودیتی نیست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: در شهر‌هایی که وضعیت زرد دارند ادارات با دو سوم نیرو‌ها سر کار می‌آیند و فرمانداران نظارت کامل دارند و دقیقا باید قانون اجرا شود، در این مناطق هیچ ساعتی ممنوعیت تردد نداریم و تنها مشاغل گروه چهار تعطیل هستند، اما نباید اجازه تشییع جنازه و عروسی آن چنانی داده شود تا کلیپ‌ها در کشور دست به دست شود و با آبروی استان بازی شود.

کلانتری گفت: در وضعیت نارنجی مشمول ممنوعیت تردد می‌شوند از ۲۱ تا ۴ بامداد به غیر از کشیک‌ها و کار‌های اداری تردد ممنوع است فقط گروه شغلی یک حق فعالیت دارند و گروه شغلی دو و سه و چهار کاملا در این ۱۵ روز ممنوع است و اگر جواب نداد و به نقطه مطلوب ستاد ملی نرسید تمدید می‌شود.

او افزود: کارکنان ادارات در وضعیت نارنجی و قرمز شباهت‌هایی دارند و در وضعت قرمز فقط گروه شغلی یک فعال و در نارنجی یک و دو فعال هستند در نارنجی کارمندان با ۵۰ درصد نیرو سر کار می‌آیند.

کلانتری گفت: ورود خودرو‌ها با پلاک غیر بومی به منطقه و خروج آن در منطقه نارنجی ممنوع است در باشت و گچساران نمی‌توانند برای مثال به بهبهان بروند یعنی نه حق ورود و نه حق خروج دارند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: ورود پلاک‌های غیربومی ممنوع و جریمه‌های سنگین ۵۰۰ هزار تومانی و یک میلیونی دارد، اما خیلی‌ها که پلاک غیر بومی داشته و شهروند استان هستند با کارت ملی و شناسایی تردد کنند، اما اگر کسی کارت ملی جای دیگر بود و پلاک ماشین هم غیر بومی باشد بحث دیگری است.

کلانتری افزود: کارت‌هایی برای آنها  که در حال تردد هستند پیش بینی شده و  مشکلی برای تردد کسانی که از محل کار به منزل بروند وجود ندارد، امروز با قاطعیت می‌گوییم اعمال این محدودیت‌ها  ابزاری است که عده‌ای به دلیل عدم رعایت بر دولت ومردم تحمیل کرده و اگر باز هم رعایت نشود فاجعه تاریخی رخ می‌دهد.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد خودرو سه گانه قانون کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر