کد خبر: 992280 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج عنوان کرد ؛

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید19 استان به 232 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته 2 هم استانی بر اثر ابتلا به کووید 19 جان خود را از دست داده اند. 

به گزارش ایلنا از یاسوج؛ پرویز یزدان‌پناه افزود: هم اکنون 416 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان های استان بستری که از این تعداد 156 بیمار کرونایی قطعی بوده و ٢٤ بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

عضو ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در این استان 11 هزار و 988 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

او گفت: امروز ۴۰۴ نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که بیشترین موارد در شهرستان‌های بویراحمد(٦٢ درصد) و گچساران (١٨ درصد ) و بقیه موارد سایر شهرستان های استان هستند.

یزدان پناه افزود: وضعیت استان کهگیلویه و بویراحمد هم اکنون بحرانی است اما هر لحظه ممکن است با طغیان این ویروس که مرداد و شهریور با آن مواجه بودیم باز هم مواجه شویم.

به گفته این پزشک متخصص، کووید ۱۹ یک بیماری ویروسی است که هر چه جلوتر می‌رویم، علائم جدیدی از آن شناسایی می‌شود و اگر مداخله‌ جدی صورت نگیرد، مشکلات عدیده ای را پدید خواهد آورد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: تا زمانی که واکسن قطعی و اثربخشی برای بیماری تولید نشود، راههای  موجود  شامل رعایت نکات بهداشتی و پروتکل‌ های بهداشتی، استفاده از ماسک، رعایت فاصله گذاری، حضور نیافتن در تجمعات و عدم خروج از خانه بجز در موارد ضروری است.   

 

دانشگاه علوم پزشکی رئیس دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ماسک ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر