کد خبر: 991113 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار قربانیان کووید19 در استان کهگیلویه و بویراحمد به 225 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته چهار هم استانی بر اثر ابتلا به این ویروس جان خود را از دست داده اند.

به‌گزارش ایلنا از یاسوج،"پرویز یزدان‌پناه" گفت: هم اکنون 409 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 127 بیمار کرونایی قطعی بوده و 18 بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند. 

وی افزود: از مجموع مبتلایان به کووید 19 در کهگیلویه و بویراحمد 11 هزار و 538 نفر بهبود یافته گزارش شده است.

این مسئول ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: امروز 446 نمونه از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت شد که بیشترین موارد مثبت و تعداد را از شروع کرونا تاکنون در استان داشته ایم و بیشترین موارد در شهرستان های بویراحمد(55)، گچساران (28)، دنا(8) و باشت (6) درصد هستند.

به گفته یزدان‌پناه، برای کنترل و پیشگیری از بیماری در قدم اول زدن ماسک برای سلامت خود فرد حائز اهمیت بوده و جان خانواده و بقیه مردم را حفظ کرده و در درجه بعدی باری از روی دوش پرسنل خسته بهداشت و درمان برمی دارد و همچون سدی از انتقال ویروس از افراد ناقل و افراد بیمار به افراد سالم جلوگیری می کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در ادامه، رعایت سایر نکات بهداشتی از جمله شستشوی مرتب دست ها، رعایت فاصله فیزیکی تا دو متر، عدم برگزاری مراسم ها و اجتماعات و عدم حضور در مکان‌های شلوغ را از نکات مهم دیگر بر شمرد.

یزدان پناه گفت: شهرستانهای بویراحمد، کهگیلویه و گچساران در وضعیت مشکی ، شهرستان های باشت، چرام و لنده در وضعیت قرمز و شهرستانهای دنا و بهمئی در وضعیت زرد قرار دارند. 

وی تاکید کرد که شیب قربانیان ویروس کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد صعودی است.

استان کهگیلویه و بویراحمد خانواده دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر