کد خبر: 990548 A

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج:

رئیس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج از افزایش شمار مبتلایان به ویروس کووید19 استان به 221 نفر خبر داد و گفت: متاسفانه در شبانه روز گذشته، سه بیمار دیگر بر اثر ابتلا به ویروس کرونا جان خود را در استان از دست داده اند.

به‌گزارش ایلنا از یاسوج،"پرویز یزدان‌پناه" افزود: هم اکنون 409 بیمار مشکوک و قطعی کرونایی در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد 116 بیمار کرونایی قطعی بوده و 18بیمار در بخش های ویژه تحت درمان هستند.

وی مجموع بهبود یافتگان از ویروس کووید 19 در استان کهگیلویه و بویراحمد را 11 هزار و 407 نفر عنوان و اظهارداشت: 453 نمونه اکنون از آزمایشگاه سلولی و مولکولی یاسوج دریافت که 60 درصد موارد مثبت اعلام شده است.

رئیس‌دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: بیشترین موارد مبتلایان به ویروس کرونا در شهرستان‌های بویراحمد 45 درصد، کهگیلویه 17، چرام 14 درصد، گچساران 10 درصد و دنا 9 درصد است.

یزدان پناه با اشاره به افزایش شمار بیماران بستری در استان کهگیلویه و بویراحمد، یادآور شد: متاسفانه وحشت‌آفرینی و مراجعه بی مورد مردم به مراکز درمانی، یکی از علل افزایش امکان انتقال از فرد مبتلا به سایر افراد بوده و موارد احتمالی این بیماری را افزایش دهد.

وی با اشاره به این که ویروس کرونا واکسن و درمان دارویی ندارد، خواستار اقدام خودجوش مردم برای رعایت بهداشت فردی و شیوه‌های پیشگیری از ابتلا شد.

این مسئول ستاد کرونا در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم اکنون در شرایطی هستیم که کوچکترین غفلت و کوتاهی در رعایت بهداشت فردی و اجتماعی، آسیب های بزرگی بر پیکره جامعه وارد می کند.

دارو دانشگاه علوم پزشکی رشد کهگیلویه و بویراحمد ویروس
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر