کد خبر: 990291 A

مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب:

مدیرعامل شرکت مناطق نفت‌خیز جنوب گفت: از ظرفیت های نفت برای توسعه گردشگری و اشتغال در استان کهگیلویه و بویراحمد استفاده می شود.

به گزارش ایلنا از یاسوج، "احمد محمدی" در حاشیه نشست با مدیرکل صنایع میراث فرهنگی گردشگری و صنایع دستی استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهار داشت: براساس تفاهمنامه ای که با اداره کل میراث فرهنگی این استان منعقد شده یک مجتمع گردشگری برای پذیرایی از کارکنان مناطق نفت‌خیز جنوب احداث می شود.

وی گفت: کارشناسان شرکت ملی مناطق نفت‌خیز جنوب برای امکان سنجی یک نقطه خوش آب و هوا به شهر یاسوج اعزام خواهند شد.

مدیرعامل شرکت مناطق نفتخیز جنوب افزود: با بهره برداری از این طرح کارکنان شرکت مناطق نفتخیز جنوب بدون نیاز به طی کردن مسافت های طولانی از طبیعت زیبا استفاده و چند روزی استراحت خواهند کرد.

محمدی گفت: کاهش خطرات جاده‌ای و هزینه‌های سفر از مزایای ایجاد این مجتمع گردشگری برای کارکنان صنعت نفت جنوب کشور است. 

وی تاکید کرد: رونق گردشگری، ایجاد تعداد قابل توجهی اشتغال پایدار و رونق فروش تولید محصولات محلی از مزایای اجرای این طرح برای مردم کهگیلویه و بویراحمد است.

محمدی افزود: استان چهار فصل کهگیلویه و بویراحمد با داشتن طبیعت زیبا، عروس زاگرس است که بهره‌وری از این ثروت خدادادی منجر به اشتغال برای اهالی خواهد شد.

مدیرکل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد نیز در حاشیه این دیدار گفت: این استان با وجود داشتن اقلیم چهارفصل، طبیعت زیبا نزدیکی به استان های جنوبی کشور ظرفیت های خوبی برای پذیرایی از کارکنان صنعت نفت دارد.

" مجید صفایی" افزود: ایجاد زیرساخت های گردشگری برای پذیرایی از کارکنان مناطق نفتخیز فرصتی طلایی برای ایجد اشتغال و توسعه اقتصادی است.

 وی با اشاره به در دست اجرا بودن پارک آبی و تل کابین یاسوج و برنامه ریزی برای احداث دهکده گردشگری در سد چم شیر گچساران، خاطرنشان کرد: تکمیل این طرح‌ها بر جذابیت های گردشگری کهگیلویه و بویراحمد خواهد افزود.

 به گزارش ایلنا، استان کهگیلویه و بویراحمد با داشتن ۲۵۰ تفرجگاه طبیعی، ۳۰۰ بقعه متبرکه و مواهب طبیعی چشم نواز مکانی مناسب برای مسافران و گردشگران در ایام مختلف سال است.

این استان با بیش از ۱۵ هزار کیلومتر مترمربع بین استانهای فارس، بوشهر، چهارمحال و بختیاری، اصفهان، خورستان واقع شده و در این استان بیش از ۲ هزار اثر تاریخی وجود دارد که از این تعداد افزون بر ۷۰۰ اثر در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

استان کهگیلویه و بویراحمد اشتغال کهگیلویه و بویراحمد گردشگری نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر