کد خبر: 989471 A

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در نشست ستاد کرونا به تشریح آخرین وضعیت آماری رعایت پروتکل های بهداشتی در استان کهگیلویه و بویراحمد پرداخت.

به گزارش ایلنا از یاسوج، محمدمهدی بانشی با بیان اینکه یک هزار و 608 مورد بازدید از اماکن مختلف داشتیم، اظهارداشت: ارجاع 55 مورد پرونده به دستگاه قضایی، 27 مورد پلمب و همچنین تعداد 116 بازدید مشترک در هفته گذشته صورت گرفته است.

وی به بازدید از ادارات استان کهگیلویه و بویراحمد هم اشاره کرد که 91 درصد بهداشت فردی در آنها رعایت شده بود و 96 درصد پرسنل ادارات از ماسک استفاده کرده بودند اما رعایت فاصله اجتماعی در ادارات تنها  61 درصد بود و مردمی که مراجعه کرده بودند نیز 84 درصد از ماسک استفاده کرده بودند.

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت: در بازدید از پلیس بعلاوه 10 همه موارد رعایت شده بود، در پیشخوان‌ها نیز 93 درصد پرسنل از ماسک استفاده کرده بودند و 87 درصد مراجعه کنندگان و البته 93 درصد رعایت فاصله اجتماعی کرده بودند.

بانشی افزود:‌ در مساجد نیز وضعیت به گونه‌ای بود که 87 درصد رعایت بهداشت فردی شده و 90 درصد پرسنل ماسک زده بودند و رعایت فاصله اجتماعی 86 درصد بود.

وی با بیان اینکه در بانک ها 96 درصد ماسک زده بودند و اما رعایت فاصله اجتماعی در آن مکانها تنها 48 درصد بوده است، خاطرنشان کرد:‌ در داروخانه ها نیز 90 درصد از پرسنل از ماسک استفاده کرده بودند و 72 درصد از مردم مراجعه کننده ماسک زده و 63 درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی شده بود.

معاون دانشگاه علوم پزشکی یاسوج گفت:‌ در مطب‌ها طبق گزارش واصله 100 درصد از پرسنل از ماسک استفاده کرده و 90 درصد از مراجعه کنندگان ماسک پوشیده بودند و 77 درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی شده بود.

بانشی افزود:‌ در پاساژها پرسنل 66 درصد ماسک زده بودند و رعایت فاصله گذاری اجتماعی هم 55 درصد بود و در مدارس و از 134 بازدید که انجام شده 90 درصد پرسنل ماسک زده بودند و البته 82 درصد بچه‌ها و 85 درصد رعایت فاصله گذاری اجتماعی شده بود.

وی گفت: در آرامستان‌ها از تعداد 80 بازدید که به عمل آمده بود رعایت فاصله گذاری اجتماعی تنها 47 درصد و استفاده از ماسک هم در کمترین میزان 76 درصد بوده است.

به گزارش ارسالی به ایلنا از یاسوج، با این اوصاف باید از دفاتر پیشخوان در استان به عنوان بهترین فضاهای عمومی رعایت دستورات بهداشتی نام برد و در ادامه قبرستان‌ها را بدترین نقطه از لحاظ عدم رعایت پروتکل‌ها معرفی کرد.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد دانشگاه علوم پزشکی دستگاه قضایی کهگیلویه و بویراحمد ماسک
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر