کد خبر: 989407 A

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان:

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: از مجموع 260 هزار اشتراک برق در این استان 40 درصد مشترکین برق یعنی حدود 65 هزار اشتراک آن مشمول طرح برق اُمید می شود.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " داود راهزادی " با بیان این مطلب افزود: از مجموع 65 هزار اشتراک برقی که در این استان مشمول طرح برق اُمید می شود 40 هزار اشتراک شهری و مابقی روستایی هستند.

وی با بیان اینکه طرح برق اُمید شامل سه گروه کم مصرف‌ها، خوش مصرف‌ها و پرمصرف‌ها می‌شود، اظهار داشت: مشترکان کم‌مصرف همان‌هایی هستند که از اول آبان ماه جاری، هزینه برق آنها رایگان محاسبه می‌شود.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: سقف مصرف برای این که مشترکان در این گروه قرار بگیرند، ۱۰۰ کیلووات ساعت در ماه تعیین شده و البته این رقم مربوط به «ماه‌های گرم» «مناطق عادی» است.

راهزادی تاکیدکرد: این مقدار برای مناطق گرمسیر بیشتر بوده و تا ۴۰۰ کیلووات ساعت در ماه می‌رسد و از سوی دیگر در ماه‌های غیر گرم مناطق عادی مانند سایر مناطق، سقف مصرف برای رایگان شدن هزینه برق، ۸۰ کیلووات ساعت در ماه است..

وی با اشاره به گروه مشترکین خوش مصرف در طرح برق اُمید هم خاطرنشان کرد: خوش مصرف ها، مشترکانی هستند که بین ۱۰۰ تا ۳۰۰ کیلو وات ساعت در ماه مصرف برق دارند.

این‌مسئول شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه وبویراحمد گفت: مشترکینی که در مناطق عادی (و احتمالا در ماه‌های گرم) بیش از ۳۰۰ کیلووات ساعت در ماه برق مصرف می‌کنند، در دسته مشترکین پرمصرف قرار می‌گیرند.

راهزادی افزود:‌ بر اساس تصمیم جدید، وزارت نیرو شش ماه به این مشترکین فرصت خواهد داد تا در نهایت یکی از سه راه را برگزینند.

وی با تشریح راه‌های پیوست مشترکین پرمصرف به مشترکین کم مصرف در طرح برق اُمید، یادآور شد:‌ مشترکین پرمصرف اول با دریافت آموزش‌های لازم، مصرف برق‌شان را کم کنند، دوم اینکه تسهیلات ارزان قیمت برای نصب پنل‌های خورشیدی کوچک دریافت کنند تا بار مصرف‌شان بر دوش شبکه تولید و توزیع برق نیفتد و سومین راه نیز این است که در صورت باقی ماندن در گروه پر مصرف ها، تعرفه برق آنها پس از آبان ماه، با درصد افزایش مواجه خواهد شد.

استان کهگیلویه و بویراحمد برق کهگیلویه و بویراحمد وزارت نیرو مشترکین
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر