کد خبر: 948401 A

مدیرکل زندان‌های کهگیلویه و بویراحمد:

در مراسمی با حضور مدیرکل زندان‌های استان، فرماندار، رئیس دادگستری و جمعی از مسئولان قضایی استان رئیس جدید زندان گچساران معرفی شد.

به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اداره کل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد، در مراسمی با حضور مدیرکل زندان‌های استان، فرماندار، رئیس دادگستری، دادستان و اعضای شورای تأمین و شورای قضایی و جمعی از کارکنان رئیس جدید زندان گچساران معرفی شد.


در این آئین که در سالن اجتماعات دادگستری شهرستان گچساران برگزار شد، اسماعیل جمیاری مدیرکل زندان‌های استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از محورهای سند تحول دستگاه قضا کاهش هدفمند جمعیت کیفری زندان‌هاست که با تعامل، همراهی و همکاری خوب مسئولان دادگستری استان و شهرستان‌ها در این زمینه توفیقات خوبی در سطح زندان ها داشته ایم.

عضو شورای قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد، استفاده حداکثری از ظرفیت های قانونی و اعطای ارفاقات و تسهیلاتی همچون آزادی مشروط، تخفیف و تقلیل مجازات، پذیرش اعسار، اعزام زندانیان به مرخصی های بلند مدت و یا پایان حبس و استفاده از منابع ستاد دیه در آزادی زندانیان جرائم غیرعمد را از جمله عواملی دانست که در کم کردن جمعیت فعلی زندانیان و کاهش هدفمند جمعیت کیفری اثرگذار هستند.

جمیاری در ادامه، مشارکت و همراهی نخبگان حوزه و دانشگاه و گروه های جهادی و همچنین مسئولان دستگاه‌های مختلف را خواستار و بیان داشت: صرفنظر از نوع جرم و میزان مجازات، زندانیان شهروندان جامعه محسوب می‌شوند که به جز سلب آزادی که به حکم قانون برای آنان تعیین شده است، حقوق شهروندی شان بایستی رعایت شود، بنابر این تمامی دستگاه‌های اجرایی در قبال آنان مسئول بوده و باید در تأمین حقوق شهروندی زندانیان، سازمان زندان ها را یاری و کمک رسانند.


در ادامه غریب پور رئیس دادگستری شهرستان با قدردانی از فعالیت‌های اداره کل زندان‌های استان در رسیدگی به وضعیت زندانیان و خانواده های آنان مطالبی را بیان کرد.

قباد باقرنژاد رئیس قبلی زندان گچساران نیز با بیان عملکرد خود در حوزه های مختلف از همکاری و مساعدت اعضای شورای قضایی و شورای تأمین تشکر و قدردانی کرد.

در پایان این برنامه، با اعطای حکم مسئولیت زندان گچساران به افشین نارکی از زحمات و خدمات باقرنژاد قدردانی شد.

استان کهگیلویه و بویراحمد اعضای شورای زندان کهگیلویه و بویراحمد دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر