کد خبر: 938453 A

نماینده بویراحمد ، دنا و مارگون در مجلس:

نماینده بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی تاکیدکرد که طرح سوال و استیضاح رئیس جمهور در شرایط کنونی به مصلحت کشور نیست و با آن مخالف است.

مهدی روشنفکر در گفت و گو با ایلنا از یاسوج در پاسخ به این سئوال که سرانجام طرح عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور چه می‌شود، اظهار داشت:  بنده درباره صحت این خبر تردید دارم و مطمئن نیستم که  آیا واقعا کسانی با جدیت به دنبال این طرح هستند یا نه، اما مطرح شدن این دست موضوعات را در این شرایط به صلاح کشور نمی دانم.

وی با اشاره به اینکه طبق اصل ۸۹ قانون اساسی مجلس اختیار دارد با رای یک سوم از نمایندگان رئیس جمهور را مورد استیضاح قرار دهد و سپس با رای دو سوم نمایندگان،عدم کفایت سیاسی رئیس جمهور را تصویب کند، عنوان کرد: سئوال اساسی این است که آیا استیضاح رئیس جمهور در شرایط فعلی به اصلاح امور کمک می‌کند یا بر عکس وضعیت را آشفته‌تر کرده و کشور را وارد یک بحران عمیق‌تر خواهد کرد؟

روشنفکر گفت: بدون تردید مردم امروز با مشکلات فروانی روبه‌رو هستند  و بدون شک این مشکلات نتیجه برخی بی تدبیری‌ها و احیانا کم کاری‌ها بوده اما باید توجه کنیم هدف از طرح سئوال و استیضاح باید اصلاح امور و رفع مشکلات مردم باشد.

نماینده مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: با توجه به اینکه دولت سال پایانی خود را طی می‌کند به نظر می‌رسد در بازه زمانی فعلی پیگیری و طرح چنین موضوعاتی نه تنها هیچ دستاوردی برای مردم نخواهد داشت بلکه فشار را بر طبقات ضعیف جامعه چند برابر خواهد کرد.

روشنفکر تاکید کرد: دولت و مجلس نباید وارد دعواهایی شوند که هیچ خیری برای مردم در آنها نهفته نیست.

وی افزود: تنها راه حل منطقی حضور تک تک وزرا در کمیسیون‌های تخصصی و پیگیری و حل و فصل مشکلات مردم به‌صورت مورد به مورد است. 

روشنفکر گفت: امروز  روز همدلی و همکاری و تعامل سازنده بین مجلس و دولت است، مجلس باید از ظرفیت قانونگذاری و نظارتی خود برای کمک به دولت برای مرتفع کردن مشکلات بنیادین مردم استفاده کند.

وی افزود: بنده هم  مشکلات اقتصادی امروز و فشارهای فزاینده به مردم را لمس و درک می کنم و منتقد جدی عملکرد دولت در برخی حوزه‌ها هستم اما با طرح استیضاح رئیس جمهور در شرایط فعلی مخالفم و ورود مجلس به این وادی را به صلاح مردم و نظام نمی‌دانم.

روشنفکر یادآور شد: فراموش نکنیم که حضرت آقا به صراحت فرمودند دولت باید سرکار بماند و با قدرت، وظایف خود را در حل مشکلات انجام دهد.

وی گفت: البته مجلس به یاری خدا به وظایف قانونی خود با دقت عمل خواهد کرد اما در حال حاضر  حتی طرح این مباحث آسیب زاست و باید دست به دست هم دهیم تا از فشار کمر شکن بر دوش طبقات ضعیف کاسته شود نه اینکه خدای ناکرده با قدم و قلم خود مجلس و دولت را وارد نبردهای خطی و جناحی کنیم.

نماینده مردم شهرستان‌های بویراحمد، دنا و مارگون در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: بنده حتی در مورد راهگشا بودن طرح سئوال از رئیس جمهور در بازه زمانی فعلی تردید دارم.

روشنفکر خاطرنشان کرد: امروز بیش از 20 میلیارد دلار ارز حاصل از صادرات به کشور برنگشته است و به اعتقاد بنده برگشت و مدیریت این ارزها در کانال مناسب باید در دستور کار مجلس و دولت قرار گیرد و طرح مسائل حاشیه‌ای مذموم است.

وی گفت: مردم منتظر بازگشت برخی اقلام حذف شده از سبد غذایی خود هستند و مدیریت بازار، کنترل قیمت‌ها و مهار تورم توسط دولت و مجلس مورد انتظار مردم است و نه داغ شدن نبردهای بی‌حاصل مجلس و دولت که گوشت قربانی آن مردم بویژه طبقات ضعیف تر هستند.

روشنفکر ادامه داد: وزیر بهداشت اخیرا از حذف برخی اقلام مانند گوشت و لبنیات از سبد غذایی مردم گله کردند که ماموریت مجلس پیگیری و حل این مشکلات توسط دولت است و باید با همکاری و همدلی دولت و مجلس به‌دنبال حل مشکلات بود.

وی تاکید کرد: همه ما در یک کشتی قرار داریم، برای آنکه این کشتی به ساحل امن آرامش برسد تنها تعامل و همکاری سازنده راهگشا است.

 

استیضاح دولت رئیس جمهور مجلس شورای اسلامی مشکلات دنا
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر