کد خبر: 846568 A

رئیس کل دادگستری کهگیلویه و بویراحمد مطرح کرد:

رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد بر رعایت حقوق عامه و انجام تکالیف حقوقی در ادارات دولتی و سایر سازمان‌ها تاکید کرد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد، "حسن نگینتاجی" در سومین نشست پیشگیری از وقوع جرم در یاسوج گفت: مدیران باید به وظایف قانونی خود به خوبی عمل کنند تا نیاز به ورود دیگر ادارات و سازمان ها نباشد.

وی گفت: نهادهای خدمات رسان و بعضی از مدیران به وظایف خود به درستی عمل نکرده‌اند و مشاهده می‌شود بخش‌هایی از اراضی ملی و منابع طبیعی، حاشیه رودخانه ها و جنگل‌ها را افراد سودجو تصرف کرده اند.

این مقام قضایی در ادامه به وجود برخی ناهماهنگی‌ها که موجب سوءاستفاده افراد سودجو شده هم اشاره و اظهار داشت: سازه‌های موقت در حریم شهرها و جاده‌های مواصلاتی خارج از شهرها، قبرستان‌های بدون مجوز، راه‌های ماشین‌رو در جنگل‌ها، مناطق گردشگری و عرضه طیور زنده از مهمترین نتایج ناهماهنگی بین دستگاهی است.

 رئیس کل دادگستری استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک ماه به شهرداری یاسوج و تمام شهرداران سراسر استان مهلت داده می شود نسبت به ساماندهی سازه های موقت شهری با مقاوم سازی یا پایدارسازی و یا جمع آوری اقدام و به معاونت پیشگیری گزارش کنند.

نگینتاجی افزود: اداره کل راهداری استان هم گزارش اقدامات مسیرهای مواصلاتی استان در خصوص آزادسازی حریم راهها از سازههای موقت، مغازهها و دکهها را ظرف یک ماه آینده با هماهنگی معاونت پیشگیری دادستانی مرکز استان انجام و گزارش تکمیلی را به این معاونت ارسال کند.

رئیس کل داگستری استان با بیان اینکه در راستای حقوق عامه دادگستری استان، افرادی را که تحت عنوان قبرستان، اراضی ملی را تصرف یا تخریب  کنند تحت تعقیب کیفری قرار می دهد، ادامه داد: واگذاری هرگونه زمین برای قبرستان های طایفه ای و جدید در سراسر استان توسط هر دستگاهی ممنوع بوده و شهرداریها، منابع طبیعی و مراکز بهداشت مکلف هستند با همکاری سازمان آرامستانها، تمامی درخواستها و مجوزات لازم مطابق آیین نامه و قانون مربوطه را تهیه و برای بررسی و اخذ موافقت نهایی به معاونت پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان ارسال کنند.

مقام ارشد قضایی استان کهگیلویه و بویراحمد، شهرداری یاسوج و اداره کل منابع طبیعی استان را مکلف نمود که تمامی راه‌های ورودی خودرو از سمت محدوده پارک جنگلی به سمت تپهها و کوههای مشرف به آبشار یاسوج را ظرف مهلت یک ماهه مسدود کنند.

نگین تاجی با اشاره به اینکه عرضه ی طیور زنده خوراکی سلامت و بهداشت جامعه را به خطر می اندازد، اظهارداشت: عرضه هرگونه طیور خوراکی زنده در سراسر استان ممنوع و دادستان شهرها به منظور پیشگیری از ایجاد تهدید علیه بهداشت عموم مکلف به برخورد قضائی با متخلفین هستند.

استان کهگیلویه و بویراحمد جامعه حقوق سلامت دادگستری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر