کد خبر: 820683 A

پروانه نیک مرام خبرداد:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس اعلام مرکز آمار، نرخ بیکاری استان در پایان تابستان امسال به 9.9 درصد رسید و تک رقمی شد.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان، "پروانه نیکمرام" با بیان اینکه نرخ بیکاری استان کهگیلویه و بویراحمد در تابستان امسال با ۵,۹ درصد کاهش نسبت به مدت مشابه سال گذشته به ۹.۹ درصد رسید، افزود: دستیابی به این دستاورد مهم بیانگر مشارکت همگانی همه مسئولان و رونق و شکوفایی بخش های مختلف است. 

وی گفت: نرخ بیکاری کهگیلویه و بویراحمد در تابستان سال گذشته ۱۵,۸ درصد بود که امسال با ۵.۹ درصد کاهش به ۹.۹ درصد رسید.

وی ادامه داد: براساس جدیدترین گزارش مرکز آمار ایران، در تابستان ۹۸ نرخ بیکاری، اشتغال و مشارکت اقتصادی محاسبه شده است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، اجرای صحیح برنامه‌های اشتغالزایی دولت، پرداخت تسهیلات اشتغالزایی روستایی و عشایری و اجرای طرح کارورزی را دلایل این کاهش برشمرد.

نیکمرام همچنین از در دست اجرا بودن طرح پرداخت یارانه دستمزد در استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد.

وی گفت: دستورالعمل ابلاغی یارانه دستمزد بهترین برنامه وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی است که اخیرا با ساز و کار راحت ابلاغ و تدوین شده است.

نیکمرام با بیان اینکه این طرح توسط اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی در استان‌ها و با نظارت وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در سراسر کشور اجرا می‌شود، افزود: این طرح بر اساس حمایت از مناطق غیر برخوردار از اشتغال با اولویت مناطق کم برخوردار و مناطق غیر برخوردار از اشتغال ابلاغ شده و وجهی است که توسط دولت به موجب شیوه نامه به صورت ماهانه بابت بخشی از دستمزد نیروی کار شغل اولی زیر ۳۵ سال به کارفرما پرداخت می شود.

مدیرکل تعاون،کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد هدف از اجرای این طرح را کاهش هزینه‌های بکارگیری نیروی کار برای کارفرما به منظور پایداری تولید و اشتغال، افزایش فرصت اشتغال برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی در بازار کار، ارتقای سطح سرمایه انسانی کارگاه‌های فعال بخش خصوصی و تعاونی در مناطق کم برخوردار عنوان کرد.

استان کهگیلویه و بویراحمد بیکاری کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد مرکز آمار
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر