کد خبر: 817322 A

در دیدار کلانتری با وزیر کار مطرح شد؛

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: بر اساس قول مساعد وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سهم تسهیلات این استان در حوزه روستایی، عشایری و مشاغل خانگی افزایش می یابد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد با محمد شریعتمداری وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی پیرامون کاستی ها، ظرفیت ها و نیازهای استان در حوزه اشتغال دیدار و گفت و گو کرد.

کلانتری در این دیدار خواستار توجه ویژه دولت برای افزایش سهم تسهیلات بانکی در راستای ایجاد اشتغال پایدار برای جوانان شد.

وی با اشاره به نوپا بودن کهگیلویه و بویراحمد در حوزه صنعت، افزود: با توجه به ظرفیت‌های استان در زمینه‌های مختلف و فرصت‌های اقتصادی و صنعتی موجود در استان، آمار بیکاران کهگیلویه و بویراحمد بالاست.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خواستار افزایش سهم تسهیلات روستایی شد و بیان کرد: ایجاد زیرساخت‌های اشتغال در مناطق روستایی زمینه شکوفایی این مناطق را فراهم و از مهاجرت ها به مناطق شهری جلوگیری خواهد کرد.

کلانتری گفت: تعاونی های این استان نیازمند حمایت مالی دولت هستند و می طلبد دولت نگاه ویژه ای به این مهم داشته باشد.

وی خواستار کمک این وزارت خانه برای رفع مشکلات استان در حوزه تعاونی ها شد و تاکید کرد: در صورت نهادینه شدن فرهنگ تعاون مشکل بیکاری تا حد زیادی در این استان مرتفع می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: افزایش تخصیص اعتبار به مشاغل خانگی و افزایش سهم تسهیلات روستایی و عشایری می‌تواند زمینه رونق تعاونی ها و به تبع آن ها افزایش تولید در استان را مهیا کرد.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز از نگاه خاص این وزارت به استان کهگیلویه و بویراحمد نیز برای واگذاری وسیله نقلیه به اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد، افزایش سهم مشاغل خانگی، تسهیلات روستایی و عشایری و تخصیص اعتبار برای پروژه های ورزشی اداره کل استان قول مساعد و دستورات لازم را این خصوص داد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اشتغال تسهیلات بانکی کهگیلویه و بویراحمد وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر