کد خبر: 812583 A

ایلنا از کهگیلویه و بویر احمد گزارش می دهد؛

سال ۹۵ بود که کلنگ مجتمع تجاری رفاهی بزرگ یاسوج مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد در زمینی به مساحت 20 هزارمتر مربع و با زیربنای 85 هزارمتر مربع توسط سازمان اقتصادی کوثر به زمین زده شد از آن زمان تاکنون3 سال گذشته اما خبری از ساخت و یا افتتاح این مجتمع نیست.

به گزارش ایلنا از یاسوج، وعده ایجاد سه هزار فرصت شغلی با احداث مجتمع بزرگ تجاری، خدماتی و تفریحی در یاسوج که توسط"عباس نورمحمدی" مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد در یک نشست رسانه‌ای عنوان شد زمینه خوشحالی بسیاری از جوانان این شهر و سایر مناطق استان را فراهم آورد.

مسئولان سازمان اقتصادی کوثر در آن روزها یکی پس از دیگری با حضور در شهر یاسوج و مصاحبه با رسانه‌های مختلف از عزم جدی این سازمان برای تکمیل و بهره برداری از این پروژه اشتغالزا خبر می دادند.

مدیرعامل گروه سرمایه‌گذاری عمران و ساختمان معین کوثر وابسته به سازمان اقتصادی کوثر گفت: حجم سرمایه‌گذاری در مرکز تجاری، تفریحی، رفاهی، خدماتی و ورزشی شهر یاسوج با ارزش زمین آن حدود سه هزار میلیارد ریال است.

 در روز دهم مردادماه 1395 ، کرامت نرگس نژاد در نست هماهنگی ساخت مرکز تجاری در شهر یاسوج افزود: این طرح در شش طبقه، در زمینی به مساحت 20 هزار مترمربع و با زیربنای 85 هزار مترمربع ساخته می شود.

وی گفت: پیش بینی برای ساخت و افتتاح این طرح حدود سه سال و نیم بود اما با اقدام جهادی در مدت 2 سال و نیم اجرا خواهد شد.

سازمان اقتصادی کوثر به نام سرمایه‌گذاری، بهترین نقطه شهر یاسوج را حفاری کرد و جنازه‌ای را روی دست مردم این شهر رها و اکنون برای تشییع این جنازه و رهاندن مردم از این مصیبتی که این هلدینگ اقتصادی ایجاد کرده است، خودشان هم دیگر به یاسوج نمی آیند.

در سفر رئیس جمهور و هیات دولت به استان کهگیلویه و بویراحمد، سازمان اقتصادی کوثر پروژه مجتمع تجاری، تفریحی را در زمین اداره کل تامین اجتماعی این استان در مرکز شهر یاسوج کلنگ زد، پروژه ای که قرار بود ۳۶ ماهه به بهره برداری برسد، امروز تنها در حد همان خاکبرداری است.

به گفته"سیدموسی خادمی" استاندار اول دولت تدبیر و امید در استان کهگیلویه و بویراحمد، این پروژه قرار بود که سه هزار شغل بعد از بهره برداری و ۶۰۰ شغل در طول اجرا ایجاد کند اما اکنون ( سی ام شهریورماه 1398 ) نه تنها شغلی از قبل این پروژه سهم مردم یاسوج نشده که یکی از پارکینگ های شلوغ ترین نقطه شهرشان هم خاکبرداری شده و یک گود عمیق تنها رهآورد سفرهای آن چنانی مسئولان سازمان اقتصادی کوثر به یاسوج بوده است.

سوم آبان ماه 1396 اما " نستهن مقدم " شهردار کنونی شهر یاسوج از نشست اختصاصی خود با معاون پشتیبانی سازمان اقتصادی کوثر برای مشخص شدن وضعیت پروژه عظیم تجاری،رفاهی این سازمان در یاسوج خبر می دهد.

وی گفت: در جلسه اختصاصی با معاون پشتیبانی سازمان اقتصادی کوثر درخواست کردیم هرچه سریع‌تر نسبت به تصمیم گیری در خصوص آینده این پروژه اقدام شود و اگر قرار است این پروژه به سرانجام برسد از این رکود و بی تحرکی در آید و در غیر این صورت نیز تکلیف مشخص شود.

شهردار مرکز کهگیلویه و بویراحمد گفت: یکی از بهترین فضاهای شهر یاسوج هم اکنون بیش از یک سال و نیم است به حالتی زننده به حال خودرها شده و این زیبنده مرکز استان و شهروندان فهیم آن نیست و مراتب اعتراض و خواسته و توقعات مردم را به مسئولان رسانده ایم.

وی افزود: قرار شد هفته آینده معاون پشتیبانی سازمان اقتصادی کوثر به یاسوج بیاید و تصمیم نهایی درباره آینده مجتمع بزرگ تجاری، تفریحی و پارکینگ مرکزی یاسوج گرفته شود.

مقدم گفت: البته آنطور که مسئولان اقتصادی کوثر می گویند عزم بر شروع و اجرای کامل این پروژه است، اما برای ما و شهروندان مهم است فرایند اجرای پروژه سرعت و شدت بگیرد تا یکی از مهم ترین نقاط مرکز شهر یاسوج از وضعیت نا زیبای فعلی بیرون آید و همچنین معظل بزرک ترافیک شهر تا حدودی سامان گیرد.

بنابگفته مسئولان استانی وقت و مسئولان سازمان اقتصادی کوثر، مجتمع تجاری این سازمان در یاسوج باید نهایتا تا مردادماه ۱۳۹۸ باید به بهره برداری می رسید اما آنچه این روزها برای مردم قابل مشاهده است زمین خالی و حفاری بزرگی در وسط شهر یاسوج.

تکلیف را مشخص کنید

حسین کلانتری استاندار سوم کهگیلویه و بویراحمد در دولت تدبیر و امید  نیز در روز سی ام شهریورماه 1398 در  دیدار با مدیرعامل موسسه املاک و مستغلات سازمان تامین اجتماعی و مدیرکل تامین اجتماعی این استان تاکید کرد که بنیاد شهید و امور ایثارگران کشور و موسسه معین اقتصادی کوثر هر چه زودتر باید تکلیف پروژه تجاری، تفریحی و رفاهی مرکز شهر یاسوج را مشخص کنند. 

وی گفت: با توجه به بلاتکلیف ماندن احداث مجتمع تجاری، تفریحی و رفاهی مرکز شهر یاسوج، لازم است با قطعیت، مکتوب و مستند، این موضوع پیگیری و هر چه سریعتر تعیین تکلیف شود.

"مشهدی"، مدیرعامل موسسه املاک و مستغلات سازمان تامین اجتماعی دراین نشست اعلام کرد که این سازمان آمادگی دارد زمین پروژه مذکور را به طور کلی به بنیاد شهید واگذار کند و یا در صورت انصراف کتبی بنیاد شهید و موسسه اقتصادی کوثر، زمین محل احداث پروژه  را به سرمایه گذار دیگری متناسب با شرایط واگذار نماید.

به گزارش ایلنا، در این نشست مقرر شد موسسه اقتصادی کوثر به عنوان  مجری این پروژه ظرف یک ماه تصمیم نهایی خود را مبنی بر از سرگیری فعالیت و یا انصراف از ادامه کار اعلام کند.

گزارش: ضرغام علی بازی 

استان کهگیلویه و بویراحمد بنیاد شهید و امور ایثارگران ترافیک سرمایه گذاری معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر