کد خبر: 810506 A

در دیدار با مدیران آموزش و پرورش استان مطرح شد:

استاندار کهگیلویه و بویراحمد به مدیران آموزش و پرورش این استان به شدت هشدار داد که در انتخابات یازدهم مجلس شورای اسلامی نگاه جانبدارانه به کاندیداهای خاص نداشته باشند.

به گزارش ایلنا از یاسوج، "حسین کلانتری" در جمع مدیران ستادی اداره کل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: آموزش و پرورش نباید پایگاه خاصی برای کاندیداهای انتخاباتی باشد.
 
وی با تاکید بر اینکه نباید اجازه داد فضای جامعه در شرایط کنونی به سمت و سوی انتخابات پیش برود، اظهار داشت: نکاتی را که می‌خواهم بگویم ضروری است و دوست ندارم که فضای کنونی جامعه به سمت و سوی فضای انتخاباتی پیش برود زیرا که مردم در این فضا در شرایط موجود ضرر می کنند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود:انتصابات در آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد در هر سطح و مقطعی که می‌خواهد صورت گیرد نباید بگونه ای باشد که شائبه انتخاباتی بدنبال داشته و موجب دغدغه و نگرانی مردم و فرهنگیان را فراهم آورد.

کلانتری با تاکید بر اینکه هیچ مدیری در آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد حق جانبداری از کاندیدای خاصی را ندارد، خاطرنشان کرد: اگر تخلف انتخاباتی از سوی مدیر یا مدیران این نهاد مقدس شکل گرفت بدون شک باید با وی برخورد قانونی شود.

وی گفت: آرمان‌های امام، فرمایشات رهبری انقلاب و پیاده کردن سیاست های دولت باید در برنامه ها باشد و به غیر از این نباید به چیز دیگری فکر کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با اشاره به مشارکت جامعه فرهنگی در انتخابات‌ها، ادامه داد: بخش عمده‌ای از برگزارکنندگان انتخابات ها را فرهنگیان تشکیل می‌دهند که نباید این عزیزان به خود اجازه دهند در حمایت از کاندیدای خاصی به جایگاه معلمی خود خدشه وارد کنند.

کلانتری افزود: " امنیت، سلامت، شکوه، قانونمندی و بیطرف بودن " در انتخابات بایستی مدنظر همه ما باشد و معنایی ندارد که معلم عزیز ما شآن و قداست خود را در حمایت از کاندیدای خاصی پایین بیاورد.

وی با تاکید بر اینکه فضای آموزش و پرورش را نباید به سمت و سوی انتخابات سوق داد، خاطرنشان کرد: امیدوارم فرهنگیان ما در این استان این فضا را به سمت و سوی انتخابات سوق ندهند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: اگر مدیر مدرسه ای در گوشه ای از این استان از کاندیدای خاصی حمایت کند دچار تخلف شده است که با چنین مدیرانی بطور حتم براساس قانون برخورد می‌کنم و اجازه نمی دهم چنین مدیرانی در آموزش و پرورش مسئولیت داشته باشند.

آموزش و پرورش آموزش و پرورش استان استاندار کهگیلویه و بویراحمد انتخابات مدرسه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر