کد خبر: 808114 A

مدیرکل آموزش و پرورش استان:

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در ابتدای پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی جمعیت باسواد بالای شش سال استان بیش از ۵۸ هزار نفر و حدود ۳۱ درصد جمعیت استان بود که در سرشماری سال ۹۵، جمعیت باسواد این استان به بیش از ۵۲۷ هزار نفر یعنی ۸۴ و چهاردهم درصد رسید.

به گزارش ایلنا و به نقل از اداره اطلاع‌رسانی و روابط عمومی آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد، " هادی زارع پور " در روز جهانی مبارزه با بیسوادی گفت: بیشترین تغییر در میزان سواد این جمعیت شش سال به بالا مربوط به سوادآموزی زنان بوده که از 18 درصد به 79 درصد رسیده است.

وی افزود: در جمعیت هدف سواد آموزی یعنی ۱۰ تا ۴۹ سال، بر اساس سرشماری سال ۹۵ میزان باسوادی استان ۹۲ و هفت دهم بوده که 2 درصد کمتر از میانگین کشور و البته اکنون استان در رده 26 کشور قرار دارد.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس سرشماری سال ۹۵ تعداد بی‌سوادان استان ۳۴ هزار و ۱۰۶ نفر بوده که در 2 سال گذشته حدود چهارهزار نفر با سواد شدند.

زارع پور افزود: هم اکنون علاوه بر سوادآموزی در سه دوره سوادآموزی، انتقال و تحکیم، کلاس های آموزش رایانه ایجاد و امسال ۳۲۰ نفر زیر پوشش سوادآموزی قرار می‌گیرند.

وی از در دست اجرابودن طرح‌های توسعه سواد زنان و دختران عشایر و سوادآموزی زندانیان در استان کهگیلویه و بویراحمد هم خبرداد و اظهار داشت: امسال هزار و ۸۳۸ نفر در مسابقه کتابخوانی و هزار و ۱۴۲ نفر در مسابقات انشاء نویسی شرکت کردند.

مدیرکل آموزش و پرورش استان کهگیلویه و بویراحمد،حجم سه دوره سوادآموزی امسال در این استان را بیش از چهار هزار و ۶۰۰ نفر ذکر کرد.

آموزش و پرورش استان انقلاب اسلامی پوشش زنان کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر