کد خبر: 807981 A

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد به پزشکان در این استان هشدار داد که نسبت به بی‌خطر سازی زباله های عفونی خود در محل کارشان اقدام کنند زیرا در غیر این صورت مطب‌شان پلمب خواهد شد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، عزیز فیلی در نشست کارگروه مدیریت پسماند کهگیلویه و بویراحمد گفت: دانشگاه علوم پزشکی و سازمان نظام پزشکی موظفند تمامی درمانگاه‌ها، آزمایشگاه ها و مطب‌های خصوصی را نسبت به بی‌خطر‌سازی زباله‌های عفونی خود مکلف کنند.

وی افزود: در صورتی که بخش خصوصی در این راستا همکاری نکند چند مطب پلمپ می شود زیرا با جان مردم سر و کار دارند.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد در ادامه از آمادگی سرمایه‌گذار برای ساماندهی دفن زباله در سایت دو پشته دشتروم خبر داد و اظهارداشت: تخلیه نخاله‌های ساختمانی و زباله در هر نقطه از استان به جز سایت‌های زباله ممنوع و انتظار می رود مسئولان برای ساماندهی وضعیت زباله ها در استان با یکدیگر همکاری لازم را داشته باشند.

فیلی،خواستار نظارت و پاکسازی منطقه دشتروم و مسیر پلیس راه یاسوج-اصفهان از زباله و پسماندهای غیرقابل بازیافت شد و گفت: شهرداری یاسوج، اداره کل راهداری و منابع طبیعی در این باره اقدامات لازم را انجام داده و در صورت کم‌کاری از سوی هر نهادی با خاطیان برخورد می‌شود.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه تخلیه پسماند زباله در هر نقطه از استان ممنوع است، عنوان کرد: شهرداری نسبت به فرهنگ سازی در این زمینه اقدام کند.

وی بیان کرد: محیط زیست، مرکز بهداشت، شهرداری و فرمانداری ها باید در این زمینه گشت ویژه داشته باشند و در صورت مشاهده تخلف با متخلفان برخورد کنند.

وی با بیان اینکه ساماندهی سایت دفن زباله دوپشته دشتروم و سرمایه‌گذاری در این سایت یکی از خواسته‌های دیرینه ما بود، گفت: این سایت ظرفیت ۳۰۰ تن زباله در روز را دارد.

فیلی با تاکید بر اینکه زباله را در دنیا به نام طلای سیاه می شناسند، گفت: با بهره وری مناسب از زباله می‌توان از آن به عنوان سوخت نیروگاه و کود شیمیایی استفاده کرد ولی اکنون برای ما به یک تهدید تبدیل شده که باید در وهله نخست ذهنیت ها را نسبت به این موضوع تغییر داده و بعد به صورت میدانی از این فرصت ها استفاده کنیم.

فیلی در خصوص ساماندهی سایت زباله شهرستان های گچساران و باشت خواستار تشکیل کمیته ای متشکل از فرمانداران این دو شهرستان، شهرداران شهرهای باشت و دوگنبدان، مسئولان محیط زیست و منابع طبیعی به ریاست مدیرکل دفتر امور شهری استانداری شد و افزود: در این کمیته در باره جانمایی سایت و جذب سرمایه گذار تصمیم های لازم گرفته و نتیجه آن به دبیرخانه کارگروه ارائه شود.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اصفهان زباله معاون منابع طبیعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر