کد خبر: 807311 A

در نشست فعالان فضای مجازی استان مطرح شد؛

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری به انتشار گسترده کلیپ عقدموقت دختر و پسر جوان شهرستان بهمئی این استان واکنش نشان داد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " آیت الله سیدشرف الدین ملک حسینی " در اولین نشست هم اندیشی فعالان فضای مجازی استان کهگیلویه و بویراحمد در سالن کتابخانه مرکزی یاسوج با اشاره به انتشار گسترده کلیپ عقد موقت دختر و پسر جوان شهرستان بهمئی این استان در فضای مجازی، اظهار داشت: به آبروی مسلمانان، طایفه، شهرستان و استان با کار غیراخلاقی آسیب وارد کردند چرا که انتشار چنین مطالبی علاوه بر اینکه به جامعه آسیب می‌رساند از لحاظ دینی هم گناه محسوب می‌شود.

وی گفت: انتشار و تکثیر مطالب نادرست در ساده کردن گناه در جامعه و فضای مجازی نقش مهمی دارد و باید با این گونه رفتارهای ناشایست مقابله کرد.

نماینده ولی فقیه در استان کهگیلویه و بویراحمد در بخش دیگری از سخنان خود بدون اشاره به نامی، ادامه داد: برخی به نام عدالت و مبارزه با فساد با خبرها معامله می‌کنند که این کار زشت‌ترین نوع معامله است.

آیت الله ملک حسینی از عملکرد این سایت‌ها بشدت انتقاد و خاطرنشان کرد: به دنبال شهرت و یا افزایش اعضاء در فضای مجازی نباشید بلکه باید به محتوا و تحلیل خبر و اثرات انتشار یک خبر توجه کرد.

وی گفت:  نباید در برخورد با گناه و جرائم بین فضای مجازی و حقیقی تبعیض قائل شد.

نماینده مردم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس خبرگان رهبری افزود: فضای مجازی به لحاظ خبر رسانی و اطلاع رسانی هم می‌تواند ویرانگر باشد هم اصلاحگر و هم می‌تواند به اجتماع آسیب برساند و هم می‌تواند از جامعه دفاع کند.

استان کهگیلویه و بویراحمد مجلس خبرگان رهبری نماینده مردم جوان شهرستان بهمئی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر