کد خبر: 803734 A

مدیرکل تامین اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد:

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: کارفرمایان تا ۱۳ شهریور برای استفاده از طرح بخشودگی جرایم بیمه ای فرصت دارند.

به گزارش ایلنا از یاسوج و به نقل از روابط عمومی اداره کل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، " عباس نورمحمدی" افزود: این طرح با هدف حمایت از کارگران و کمک به کارفرمایان خوش حسابی که حق بیمه کارگران زیرپوشش خود را به صورت منظم و مطابق با قانون به سازمان تأمین اجتماعی پرداخت می‌کردند اما به دلیل بروز مشکلات ناخواسته از جمله حوادث و بلایای طبیعی، تحریم‌های ظالمانه و نوسانات نرخ ارزی با مشکل مواجه شده و از پرداخت حق بیمه و ایفای تعهدات خود در قبال نیروی کار بازمانده‌ و مشمول جریمه شده اند از سیزدهم خرداد سال جاری آغاز شد.   

 وی گفت: کارفرمایانی که دارای جرایم مربوط به بدهی‌های قبل از 29 اسفند 1396 هستند می‌توانند در فرصت باقی مانده با ارائه مدارک و مستندات مورد تایید سازمان صنعت، معدن و تجارت، اتحادیه‌ها، فرمانداری ها و بخشداری‌ها مبنی بر تأیید دلایل وقوع بحران و نامه کمیته رفع موانع تولید نسبت به پرداخت و یا تقسیط بدهی قطعی شده خود اقدام کنند. 

نورمحمدی از کارفرمایان خواست در فرصت اندک باقی مانده به شعب تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد نسبت به پرداخت یا تعیین تکلیف بدهی خود و استفاده از مزایای این طرح اقدام کنند. 

مدیرکل تامین اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد، درباره بدهی کارگاه‌هایی که در سال 97 به یکی از دلایل یادشده دچار مشکل شده و مشمول پرداخت جریمه شده باشند هم اظهار داشت: این کارفرمایان تا سه ماه از تاریخ وقوع دلایل ابرازی مهلت دارند نسبت به ارائه مدارک خود به شعب تأمین اجتماعی اقدام و از تسهیلات بخشودگی جرایم بهره‌مند شوند. 

نورمحمدی افزود: چنانچه کارفرمایان توان پرداخت یکجای بدهی خود را نداشته باشند، می‌توانند درخواست تقسیط بدهی خود را به شعبه مربوطه ارائه کنند که در این صورت پس از بررسی شرایط ، بدهی آنها از ۱۲ تا ۳۶ ماه قابل تقسیط خواهد بود. 

استان کهگیلویه و بویراحمد تامین اجتماعی روابط عمومی مشکلات حق بیمه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر