کد خبر: 803423 A

حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد در سفر به شهرستان کهگیلویه و با حضور در شهر سوق به اتفاق معاون عمرانی استاندار و جمعی از مدیران کل ستادی استانداری با حضور بر سرمزار «حسین پناهی» هنرمند نامی با نثار فاتحه به مقام هنری این هنرمند سرشناس ادای احترام نمودند. 

به گزارش ایلنا از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد، حسین پناهی را از هنرمندان، فیلمسازان و بازیگران برجسته این کشور دانست و گفت: مرحوم حسین پناهی از بازیگران برجسته سینما و تلویزیون بود که با ایفای نقشهای خاص مورد احترام مردم ایران اسلامی است و البته وی معرف فرهنگ استان و نمادی از ساده زیستی و زندگی عشایری و روستایی نیز بود.

کلانتری هنرمندان را انسانهایی خلاق و مبتکر دانست و خاطرنشان کرد: باید قدر هنرمندان را دانست و به هنر آنان ارج نهیم.

وی هنرمندان را سرمایه‌های انسانی و اجتماعی در جامعه برشمرد که باید قدردان زحمات آنان بود. حسین پناهی هنرمند فقید، شاعر، نویسنده، بازیگر و کارگردان تئاتر، تلویزیون و سینما است.

می توان از پناهی به عنوان هنرمند دیروز، امروز و فردا یاد کرد چرا که همواره در آثارش یک تمدن جهانی با دیدی اجتماع محور را شاهد هستیم.

حسین پناهی متولد ۱۳۳۵در روستای دژکوه از توابع شهرستان کهگیلویه است و در سال ۱۳۸۳در سن ۴۸سالگی براثر ایست قلبی چهره در نقاب کشید.

«من و نازلی》،《ستاره ها》،《افلاطون کنار بخاری》،《سلام خداحافظ》،《به وقت گرینویچ》و...از جمله آثار منتشر شده از این هنرمند نامی است.

آرامگاه زنده یاد حسین پناهی دژکوه در شهر سوق هر سال میزبان فرهنگ دوستان از سراسر کشور است.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تئاتر دولت معاون ادای احترام
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر