کد خبر: 803419 A

۱۸ پروژه با اعتباری بیش از ۱۵۰ میلیارد ریال در چهارمین روز از هفته دولت در شهرستان لنده با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد کلنگ زنی یا افتتاح شد

به گزارش ایلنا از یاسوج، استاندار کهگیلویه و بویراحمد در آیین بهره برداری از پروژه‌ها گفت: از این تعداد پنج پروژه اقتصادی و ۱۳ طرح عمرانی است.

" حسین کلانتری"، اعتبار پروژه‌های اقتصادی را بیش از ۳۰ میلیارد ریال دانست و اظهار داشت: از این تعداد یک طرح کلنگ زنی و چهار طرح افتتاح خواهد شد.

وی طرح صنعتی ۵۰۰ راسی دام، کلنگ زنی پنج زمین چمن مصنوعی، افتتاح آسفالت روستایی و تامین آب شرب شهرک فجر این شهرستان را از مهمترین طرح‌های افتتاحی و کلنگ زنی اعلام کرد.

استاندار کهگیلویه وبویراحمد افزود: بر اساس تفاهم نامه منعقد شده طرح‌های محرومیت زدایی بنیاد مستضعفان در شهرستان لنده در ۱۲۷ شاخص در حال اجراست.

کلانتری گفت: این شهرستان پس از شهرستان قلعه گنج کرمان به عنوان دومین پایلوت محرومیت زدایی اقتصادی کشور معرفی شده است و این طرح هم اکنون در ۲۱ روستای بالای ۲۰ خانوار در حال اجرا و عملیاتی شدن هست.

وی با اشاره به حضور بیش از یک ساله بنیاد علوی در این شهرستان گفت: این بنیاد کارهای عام المنفعه زیادی را در حوزه بهداشت و درمان، آموزش و پرورش، تجهیز سالن های ورزشی و ارائه تسهیلات اشتغالزایی آغاز کرده است.

شهرستان لنده با جمعیتی افزون بر ۲۳ هزار نفر جمعیت در فاصله حدود ۲۷۰ کیلومتری یاسوج مرکز این استان واقع شده است.

 

استاندار کهگیلویه و بویراحمد حوزه بهداشت و درمان دولت زمین قلعه گنج
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر