کد خبر: 802729 A

مجری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از برخوردار شدن 66 خانوار روستایی این استان در هفته دولت امسال از نعمت برق خبرداد.

به گزارش ایلنا از یاسوج،حمید محمدپور در گفت و گو با روابط عمومی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در هفته دولت امسال هشت پروژه برق رسانی روستایی در مناطق مختلف این استان افتتاح شد که با افتتاح این پروژه ها، 66 خانوار روستایی از نعمت برق برخوردار شدند.

وی اعتبار هزینه شده برای برقرسانی به این خانوارها را چهار میلیارد و 417 میلیون تومان عنوان و اظهارداشت: برای برق‌رسانی به این خانوارها حدود شش کیلومتر شبکه‌های برق فشار متوسط و فشار ضعیف احداث شده است.

مجری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: 9 دستگاه ترانسفورماتور نیز برای برخوردار شدن این خانوارها از نعمت برق پایدار، نصب شد.

محمدپور از برق‌رسانی به 24 خانوار روستایی با استفاده از نیروگاههای خورشیدی در هفته دولت امسال هم خبرداد و خاطرنشان کرد: برقرسانی به روستای" وهری" سرفاریاب چرام، " تنگ ابدال، چهتون و چاه چهل " بهمئی، " دلی تنکو، تنگ خشکزیلایی، فاریابک لوداب، کلمک لوداب و سرچات بادهوا " بویراحمد روستاهایی هستند که در هفته دولت امسال از نعمت برق برخوردار شدند.

وی مهم‌ترین مشکلات کنونی برای برقرسانی روستایی در استان کهگیلویه و بویراحمد را سخت گذری، کوهستانی و پراکندگی روستاها عنوان کرد. 

مجری برق روستایی شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از هزار و ۷۰۰ روستا با جمعیتی حدود ۶۰ هزار مشترک در این استان از نعمت برق برخوردار هستند.

 

 

استان کهگیلویه و بویراحمد برق خانوار روستایی دولت کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر