کد خبر: 802652 A

در گفت وگو با ایلنا مطرح شد:

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد از نابودی 670 هکتار از اراضی جنگلی و مرتعی این استان در سالجاری بر اثر آتش‌سوزی خبرداد.

" عزیز فیلی " در گفت و گو با خبرنگار ایلنا در یاسوج گفت: متاسفانه در سال‌جاری 24 مورد آتش‌سوزی گزارش شده که در سرجمع این تعداد آتش سوزی‌ها، 670 هکتار اراضی جنگلی و مرتعی استان طعمه حریق شد.

وی خطاهای انسانی را مهمترین دلیل آتش‌سوزی اراضی جنگلی و مرتعی در استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد و اظهارداشت: برخی از این آتش سوزی‌ها عمدی است.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: امکانات کنونی برای خاموش کردن شعله های آتش در اراضی جنگلی و مرتعی این استان بدلیل سخت گذر بودن بسیاری از مناطق آن محدود است.

فیلی با تقدیر از همکاری وزارت نفت در زمان خاموش کردن آتش در جنگل‌ها و مراتع این استان، خاطرنشان کرد: اگرچه امکانات ما برای خاموش کردن آتش‌ کم است اما وزارت نفت با مشارکت مستمر و همکاری در اعزام بالگرد به مناطق سخت گذر کمک شایسته‌ای در مهار آتش سوزی ها دارد.

وی گفت: حدود 90 درصد استان کهگیلویه و بویراحمد کوهستانی و پوشیده از جنگل و مرتع بوده که در زمان خاموش کردن شعله‌های آتش شاهد بروز برخی مشکلات در امدادرسانی‌ها هستیم.

معاون عمرانی استاندار کهگیلویه و بویراحمد، بارش باران در سال گذشته این استان را خوب ارزیابی و اظهارداشت: بدلیل همین بارش‌ها، امسال شاهد رشد علوفه فراوان در اراضی مرتعی بوده ایم که با کوچکترین آتش‌سوزی، بخش عظیمی از مراتع در برخی از مناطق استان متاسفانه در شعله‌های آتش خاکستر می شود.

فیلی گفت: در زمان وقوع آتش سوزی‌ها تمامی دستگاه‌های کشوری و لشکری موظف به خاموش کردن شعله های آتش در جنگل ها و مراتع هستند.

استان کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد رشد کهگیلویه و بویراحمد مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر