کد خبر: 799130 A

سرپرست اورژانس ۱۱۵ کهگیلویه و بویراحمد از نجات جان کودک ۱۶ ماهه که دچار انسداد راه هوایی با مداد تراش شده بود، خبرداد. 

 به گزارش ایلنا به نقل از روابط عمومی اورژانس استان کهگیلویه و بویراحمد، " محسن جلیل" در این خصوص، اظهارداشت: امروز شنبه ۲۶ مرداد ۹۸ ساعت ۱۲ ظهر خبری مبنی بر انسداد راه هوایی کودکی به علت گیر کردن مداد تراش در گلوی کودک بلافاصله پایگاه شماره ۴ یاسوج به محل اعزام شد. 

سرپرست اورژانس با بیان این که به محض رسیدن کارشناسان اورژانس بر بالین کودک متوجه غیرهوشیار و سیانوز بودن کودک شدند، افزود: کارشناسان ۱۱۵ بلافاصله بدون حدر رفتن وقت اقدامات لازم از جمله ۵ ضربه به پشت و ۵ ضربه به قفسه سینه را انجام دادند و در ادامه با اقدامات پیشرفته تر پزشکی با لارنگسکوپ راه هوایی کودک را مشاهده و جسم خارجی (مداد تراش) را با تجهیزات پزشکی (فورسپس) بیرون کشیدند.

جلیل با بیان اینکه به محض بیرون آوردن جسم خارجی از گلوی کودک بلافاصله راه هوایی کودک باز شد و کودک شروع به گریه کردن کرد،گفت: این کودک با اقدامات صحیح و حرفه ای کادر درمانی اورژانس از مرگ حتمی نجات و باهوشیاری کامل تحویل بیمارستان امام سجاد یاسوج شد.

جلیل با اشاره به آیه۳۲ سوره المائده هر کس نفسی را حیات بخشد (از مرگ نجات دهد) مثل آن می باشد که همه مردم را حیات بخشیده است، از تلاش کارشناسان فوریتهای پزشکی پایگاه شماره ۴ یاسوج، آقایان غفارفرد و پرهیزی تشکر و قدردانی بعمل آورد.  

 

استان کهگیلویه و بویراحمد تجهیزات پزشکی کهگیلویه و بویراحمد گریه انسداد راه
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر