کد خبر: 798211 A

معاون حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور:

معاون حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور گفت: مخالف واگذاری پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت هستیم.

به گزارش ایلنا از یاسوج، اجرای طرح پارک مجتمع تفریحی و رفاهی وزارت نفت در ۷۵ هکتار از پارک جنگلی یاسوج با حضور استاندار کهگیلویه و بویراحمد، مشاور وزارت نفت، معاون حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، مدیرکل استعدادیابی سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور، نماینده شهرستان های بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی ، نماینده سازمان محیط زیست، فرمانداری و گردشگری بررسی شد.

در این جلسه معاون حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور با واگذاری ۷۵ هکتار از پارک جنگلی یاسوج به وزارت نفت مخالفت کرد و گفت: تاکنون هر جایی از جنگل‌ها و مراتع کشور واگذار شده اتفاقات خوبی در آنجا رخ نداده است. 

افراسیابی با بیان اینکه بر اساس ماده سه نمی توانیم این مکان را واگذار کنیم، اظهارداشت: هر نقطه از استان که به لحاظ قانونی مشکل نداشته باشد از پلیس راه یاسوج_شیراز تا سپیدار یک منطقه را مشخص می کنیم و همکاری‌های لازم را برای واگذاری انجام خواهیم داد ولی این پارک باید در خدمت سازمان جنگل ها باشد.

معاون حفاظت سازمان جنگل‌ها و مراتع کشور در خصوص همکاری ادارات و سازمان ها در مواقع آتش سوزی و بحران ها در جنگل ها هم گفت: بر اساس قانون تمام امکانات کشوری و لشکری در زمان اتفاقات باید بسیج شوند و اگر کسی کوتاهی کرد مجرم شناخته می شود.

نماینده مردم شهرستانهای بویراحمد و دنا در مجلس هم گفت: تاکنون در استان بیش از ۹۰۰ هکتار اراضی واگذار شده است که این اراضی وضعیت مناسبی ندارند.

زارعی با بیان اینکه برای طرح رفاهی وزارت نفت فقط ۱۰ درصد از پارک جنگلی استفاده خواهد شد ادامه داد: این واگذاری با هدف توسعه استان است که موجب اشتغال زایی جوانان هم خواهد شد.

وی گردشگری را از ظرفیت های مهم استان کهگیلویه و بویراحمد برشمرد و اضافه کرد: یکی از مهم‌ترین راه‌های توسعه استان در بخش گردشگری است و این طرح می تواند به توسعه این مهم کمک کند.

معاون اقتصادی استانداری کهگیلویه و بویراحمد هم در این جلسه با بیان اینکه استان به لحاظ توسعه ضعیف است گفت: ابتدا باید این طرح امکان سنجی و مناطقی که فاقد پوشش جنگلی هستند انتخاب و بعد تصمیم گیری های لازم در این خصوص اتخاذ شود.

فرماندار بویراحمد هم با بیان اینکه یاسوج یکی از مهاجرپذیرترین شهرهای ایران است گفت: این استان نیاز به توسعه دارد و هم اکنون پارک جنگلی یاسوج به یک معضل تبدیل شده و آسیب‌های اجتماعی زیادی در آنجا اتفاق می افتد و باید این طرح واگذار تا موجب توسعه منطقه شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم در این جلسه گفت: پارک جنگلی یاسوج نقاطی که فاقد پوشش جنگلی هستند شناسایی شد.

کلانتری با بیان اینکه ۱۰ هکتار از این ۷۵ هکتار فاقد پوشش جنگلی است افزود: اگر در این طرح یک درخت بلوط هم آسیب ببیند وزارت نفت باید آن را احیا کند.

وی با بیان اینکه این طرح می‌تواند به توسعه استان کمک شایانی بکند ادامه داد: فرودگاه یاسوج در طول هفته دو پرواز دارد که اگر این طرح اجرا شود این فرودگاه هم احیا می شود، شهرداری در کنار آن مالیات می گیرد و شهر به یک نقطه گردشگری تبدیل می شود.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با بیان اینکه این استان با همه ظرفیت هایی که دارد از توسعه عقب مانده است اضافه کرد: طرحی که وزارت نفت در مازندران اجرا کرد و هم اکنون بهترین طرح در خاورمیانه است برای شهر یاسوج بود که مانع اجرای آن در این شهر شدند و حالا باید این فرصت غنیمت شمره شود.

پلیس راه جنگل فرماندار مالیات وزارت نفت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر