کد خبر: 790421 A

استاندار کهگیلویه و بویراحمد:

استاندار کهگیلویه و بویراحمد با تاکید بر اینکه یکی از شاخص های تحقق توسعه پایدار با رونق گردشگری مهیا می‌شود، گفت: زمینه ایجاد سایت گردشگری در حاشیه سد ایلی آباد بهمئی فراهم شود. 

به گزارش ایلنا از یاسوج، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همراه معاون عمرانی استاندار، نماینده مردم کهگیلویه، بهمئی، لنده و چرام و جمعی از مسئولان از سد ایلی آباد بازدید کردند.

کلانتری در حاشیه بازدید از سد، اظهار داشت: این سد یکی از طرح های حیاتی و مطالبات مردم به ویژه کشاورزان است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد تکمیل و راه اندازی این سد را یکی از عوامل مهم و تاثیرگذار در توسعه و رونق منطقه عنوان کرد و افزود: مسئولان در تسریع روند اجرایی این طرح و بهره برداری آن از تمام توان خود استفاده کنند.

کلانتری با اشاره به قابلیت های گردشگری پیرامون سد، گفت: این منطقه می‌تواند هدف گردشگری باشد.

وی افزود: تکمیل این سد نه تنها زمینه رونق کشاورزی، باغات و اشتغال را در پی خواهد داشت بلکه می‌توان با یک برنامه ریزی هدفمند و ایجاد زیرساخت ها یک سایت گردشگری مدرن را نیز در این منطقه احداث کرد.

کلانتری گفت: ایجاد دهکده و سایت گردشگری در منطقه باید براساس معماری بومی و خاص باشد تا زمینه جذب توریست در استان را به وجود آورد.

نماینده عالی دولت در استان خواستار تلاش شبانه‌روزی مسئولان جهاد کشاورزی و آب منطقه‌ای برای راه‌اندازی هرچه سریع تر این سد شد و گفت: تکمیل سد در اولویت کاری این دو دستگاه قرار گیرد.

گفتنی است این سد در دو فاز در حال اجرا است و فاز اول و بدنه تکمیل شده است.

تاکنون ۱۰ میلیارد تومان برای احداث این سد هزینه شده و فاز دوم برای تکمیل نیازمند تخصیص ۱۲۰ میلیارد ریال اعتبار است.

اشتغال توسعه پایدار شاخص کهگیلویه و بویراحمد گردشگری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر