کد خبر: 786868 A

ماه آینده ؛

به دعوت استاندار کهگیلویه و بویراحمد وزیر نیرو با هدف رفع مشکلات حوزه آب و برق مردادماه به این استان می رود.  

به گزارش ایلنا از یاسوج، حسین کلانتری استاندار کهگیلویه و بویراحمد پیرامون مشکلات زیرساختی حوزه آب، برق و فاضلاب با رضا اردکانیان وزیر نیرو دیدار و گفت و گو کرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد مشکلات آب و فاضلاب استان را در پنج محور ارائه و خواستار رسیدگی و رفع مشکلات استان در حوزه آب و برق شد.

وی به پروژه های مصوب سفر ریاست جمهوری به استان اشاره کرد و گفت: انتظار می رود پیمانکاران پروژه های تصفیه خانه فاضلاب یاسوج، پاکسازی آبرسانی شهر یاسوج، آبرسانی شهر مادوان، آبرسانی به ۴ شهر دهدشت، لنده، سوق و چرام فعال تر عمل کنند و اعتبار لازم به این پروژه ها تخصیص یابد.

کلانتری همچنین خواستار رفع مشکلات فنی و اعتباری سد تنگ سرخ، تسریع در عملیات اجرایی و شروع فرآیند آبگیری سد چم شیر، تسریع در کلنگ زنی سد آبریز، تخصیص سهم استان در حوزه بشار مانند مارون و زهره و تعیین تکلیف سد صیدون شد.

نماینده عالی دولت در استان تصریح کرد: وزیر به معاونان خود درباره تامین برق ایستگاه پمپاژ استان از جمله اراضی دهدشت غربی و امامزاده جعفر (ع) و تقویت ۵۰ مگاواتی این ایستگاه ها دستور داد.

وی عنوان کرد: مقرر شد وزارت نیرو از طریق برق منطقه‌ای خوزستان برای ایجاد ۵ پست برق در شهرهای مختار، سی سخت، چرام، بهمئی و دیشموک اقدام کند.

کلانتری افزود: این اقدام برای پایداری شبکه برق این مناطق انجام می شود.

 

 

برق زهره کهگیلویه و بویراحمد مشکلات معاون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر