کد خبر: 781464 A

از بامداد امروز ؛

جنگل‌ها و مراتع منطقه گردشگری " آب حیات سرفاریاب شهرستان چرام " در استان کهگیلویه و بویراحمد طعمه شعله های آتش شده و متاسفانه هرلحظه شعاع و گستره این شعله ها روبه افزایش است.

به گزارش ایلنا از یاسوج و بنا بگفته شاهدان عینی، شعله‌های آتش از شب گذشته منطقه گردشگری و زیبای " آب حیات در بخش سرفاریاب شهرستان چرام " استان کهگیلویه و بویراحمد را به شکل نگران کننده‌ای در بر گرفته و امکانات مورد استفاده در محل آتش سوزی پاسخگو نیستند.

نهادهای مختلف اجرایی اعم از بسیج، سپاه، تعدادی از نیروهای منابع طبیعی، بخشدار سرفاریاب و ساکنان منطقه مستقر شده اند و مشغول خاموش کردن آتش در جنگل ها و مراتع پُرپُشت گیاهی " آب حیات " هستند.

بنا بگفته بخشدار سرفاریاب در شهرستان چرام، تاکنون خسارت زیادی به این جنگل ها و مراتع  وارد شده و گونه‌های مختلف گیاهی، درختی و جانوری زیادی از بین رفته است.

" اسلام مرادپور " تاکید دارد که امکانات موجود نمی‌تواند شعله های آتش را خاموش کند و نیازمند حمایت جدی از سوی مسئولان و مردم هستند.

وی البته دلیل این آتش سوزی را خطای انسانی می داند و از همه مرم منطقه می‌خواهد برای جلوگیری از روند گسترشی شعله های آتش، همکاری کنند.

به گزارش ایلنا، منطقه گردشگری " آب حیات " در محور سادات - چرام واقع شده که از محورهای خطرناک و تصادف خیر در استان کهگیلویه و بویراحمد نیز است.

استان کهگیلویه و بویراحمد گردشگری آتش سوزی در جنگل ها و مراتع سازمان جنگل‌ها، مراتع و آبخیزداری کشور
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر