کد خبر: 781448 A

دبیر کمیته پایش طرح فهام در شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از قطع روزانه 1700 کنتور برق در این استان به دلیل مدیریت مصرف برق خبرداد.

به گزارش ایلنا از یاسوج،حیدر نیکنام به رسانه‌ها گفت: روزانه 1700 کنتور پمپ های کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد به دلیل مدیریت مصرف برق در پیک بار تابستان بمدت چهار ساعت قطع و وصل می شود.

وی با اظهار نگرانی از همکاری نکردن برخی از مشترکان پمپ های کشاورزی در اجرا نکردن مفاد تفاهمنامه با شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: متاسفانه با وجود تفاهمنامه این شرکت با مشترکان برق پمپ های کشاورزی، برخی از این مشترکان در ساعات پیک بار، برق مصرفی خود را قطع نمی‌کنند.

این کارشناس شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: براساس تفاهمنامه، مشترکان پمپ‌های کشاورزی که عمدتا دارای کنتورهای فهام هستند بایستی برق مصرفی خود را در ساعات پیک بار یعنی 12 تا 16 هرروز قطع اما برخی از این مشترکان از قطع برق پمپ‌ها خودداری و به تفاهمنامه پایبند نیستند.

نیکنام از قطع برق مصرفی پمپ‌های کشاورزی این استان در ساعات پیک بار از روزهای پانزدهم خرداد ماه تا پانزدهم شهریورماه جاری خبرداد و خاطرنشان کرد: کنتورهای پمپ های کشاورزی چون در قالب طرح " فهام " هستند از راه دور قطع و وصل می شود و نیازی به مراجعه ماموران قطع و وصل در محل انشعاب کشاورزی نیست.

وی افزود: برق پمپ‌های کشاورزی در استان کهگیلویه و بویراحمد تنها در روزهای جمعه قطع نمی شود اما در شش روز دیگر از هفته تا پانزدهم شهریورماه بخاطر بحث مدیریت مصرف برق در این استان طی ساعات پیک بار قطع و وصل می شود.

دبیر کمیته پایش طرح فهام در شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد، میزان برق مصرفی پمپ های کشاورزی در ساعات پیک بار در این استان را بیش از 10 مگاوات ذکر و یادآورشد: روزانه کار قطع و وصل این پمپ ها از راه دور انجام می شود.

نیکنام گفت: شهرستان های بویراحمد و کهگیلویه بیشترین قطعی برق پمپ های کشاورزی را به‌خود اختصاص داده اند و سهم کمتری در همکاری با این شرکت در اجرای تفاهمنامه مدیریت مصرف برق را دارند.

وی، مجموع مشترکان برق دیماند بالای 30 کیلووات را حدود سه هزار و 300 مشترک برشمرد و خاطرنشان کرد: حدود 90 درصد این مشترکان دارای کنتور" فهام " هستند.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد برق کشاورزی قطع قطع برق
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر