کد خبر: 759747 A

مدیرکل تعزیرات استان کهگیلویه و بویراحمد خبر داد ؛

مدیرکل تعزیرات استان کهگیلویه و بویراحمد از فروش مرغ های ناسالم در برخی از رستوران های شهر یاسوج مرکز این استان به قیمت 90 هزار تومان خبرداد.

به گزارش خبرنگار ایلنا از یاسوج، رضا زیرایی در نشستی با رسانه‌ها با بیان این مطلب، اظهارداشت:‌ برخی از رستوران‌‌داران سطح شهر  مرغ‌های ناسالم را در حواشی شهر از برخی مرغداری‌ها از قرار کیلویی 12 هزار تومان خریده و  به نام مرغ محلی تا ۹۰ هزار تومان به فروش می‌رسانند. 

وی گفت:‌ در صورتی که از نظر بهداشتی این مرغ‌ها  باید معدوم شوند  اما برخی رستوران‌ها آنها را به قیمت ارزان  می‌خرند  و  پس از پخت آن به صورت چلو جوجه کباب و یا  زرشک پلو با مرغ با بهایی گزاف  به خورد مردم بی خبر از همه جا می‌دهند.

وی با تاکید براینکه گوشت مرغ آلوده که به اسم مرغ محلی در برخی از رستوران‌های شهر یاسوج به فروش می رسد باعث انواع بیماری‌ها خواهد شد، خاطرنشان کرد: متأسفانه این گوشت روزانه در برخی نقاط سطح استان عرضه می شود.

مدیرکل تعزیرات حکومتی کهگیلویه و بویراحمد افزود:‌ گوشت‌های آلوده در برخی رستوران‌های شهر یاسوج هم عرضه‌شده، که به عنوان مثال دریک مورد مدیر رستورانی گوشت مرغ را که به اسم مرغ محلی خریداری کرده بود به دست مشتری می‌رساند اما با بازرسی‌های صورت گرفته مشاهده کردیم که ظاهر آن به مرغ بیمار و ناسالم بیشتر شبیه بوده تا مرغ محلی ؛زیرا مرغ محلی کوچک است اما گوشت مرغ آلوده پخته‌شده قالب مرغ محلی را ندارد و بعد از پیگیری‌ها متوجه شده‌ایم که منبع تأمین مرغ این رستوران همین مرغ‌های آلوده است که هر عدد مرغ را ۱۲ هزار تومان از حواشی شهر  خریداری می‌کرد. گوشت مرغی که حتی دامپزشک هم آن را  تایید نکرده و باید معدوم شود.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد تعزیرات رسانه فروشگاه های زنجیره ای گوشت
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر