کد خبر: 759358 A

رئیس اداره منابع طبیعی لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد:

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد از ندادن مجوز ساخت به فرهنگسرای فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان خبرداد.

به گزارش ایلنا از لنده،ذبیح اله محمدی  در جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم این شهرستان با اشاره به ساخت و سازهای غیرمجاز، اظهارداشت: فرهنگسرای ارشاد اسلامی این شهرستان باتوجه به مشکلات موجود مجوز ساخت داده نشده و نیاز است که از تملک شهرداری به فرهنگ و  ارشاد اسلامی منتقل شود.

وی از تشکیل بیش از 17 پرونده ساخت و ساز غیرمجاز در این شهرستان و معرفی آنها به دستگاه قضایی هم سخن گفت و خاطرنشان کرد: عمده ساخت و سازهای غیرمجاز در اطراف شهر به خصوص " شهرکهای فجر"، "شهید رجایی" و "سرآسیاب" و "بهاران" هستند که بیشتر اینها بدون مجوزهای قانونی ساخته شده اند.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده افزود: اراضی محدوده شهر لنده بیش از 74 هکتار بوده که برابر قانون باید به اداره راه و شهرسازی واگذار شود و تاکنون کارهای واگذاری بیش از 42 هکتار آن صورت گرفته و روند اجرایی مابقی نیز در حال انجام است.

محمدی گفت: ساخت و سازهای صورت گرفته غیرقانونی در محدوده شهر صورت گرفته است که باید از طریق راه وشهرسازی با متصرفان برخورد و اقدام شود.

وی تاکیدکرد: ۱۶ فقره پرونده ساخت وساز غیرمجاز در مناطق ییلاقی داریم که آنان منجر به صدور حکم شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده افزود: بیش از 17 پرونده خلع ید برابر کمیسیون ماه 33 تشکیل که میزان زمین واگذاری بیش از 37 هزار 629 متر مربع بوده است.

محمدی گفت: بیش از 12 پرونده تامین دلیل به دادگستری معرفی شده که 58 هزار و 616 متر مربع است.

وی افزود: بیش از 29 پرونده منجر به صدور سند قطعی با متراژ 470 هزار و 250 مترمربع صورت گرفته که اسناد مالکیتی آنان تحویل متقاضیان شده است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان لنده در استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: بیش از 15 پرونده تخلفی به متراژ 200 هزار و 729 مترمربع نیز به استان جهت تعیین تکلیف ارجاع شده است.

محمدی از رفع تصرف 18 هکتار از اراضی ملی شهرستان لنده هم خبرداد که با همکاری و همراهی دستگاه قضایی این اقدام صورت گرفته است.

استان کهگیلویه و بویراحمد شهرداری فرهنگ و ارشاد اسلامی مشکلات منابع طبیعی و آبخیزداری
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر