کد خبر: 725237 A

الباجی:

نماینده مردم اهواز، حمیدیه، باوی و کارون در مجلس گفت: سازمان برنامه و بودجه افزایش حقوق فرهنگیان باوی و کارون طبق ماده 112 قانون برنامه ششم توسعه پنج ساله مربوطه به پرداخت حق جنگی برخی مناطق را ابلاغ کرد.

جواد کاظم نسب‌الباجی در گفت‌وگو با خبرنگار ایلنا در یاسوج افزود: دو ماه گذشته حق مناطق عملیاتی دفاع‌مقدس بنابر اعلام آموزش و پرورش، به میزان ٢٠ و ٢٥ درصد در احکام فرهنگیان شهرستان‌های اهواز، اندیمشک، دزفول و حمیدیه اعمال شد اما این موضوع شامل فرهنگیان باوی و کارون نشد.

وی گفت: در راه تحقق این امر پیگیری‌هایی در دو ماه گذشته از طریق وزیر آموزش و پرورش، ارتش، ستاد مشترک نیروهای مسلح، سازمان برنامه و بودجه و مدیریت تقسیمات کشوری وزارت کشور صورت دادم که گاه برای جزئیات کار به بررسی‌های کارشناسی ارگان‌ها در سطوح مختلف ورود کردم که طی آن ارتش در نامه‌ای، تایید اولیه را اعلام کرد.

الباجی افزود: در ادامه نیز ستاد مشترک الحاق شهرستان‌های باوی و حمیدیه به مناطق عملیاتی را تایید نهایی کرد و سازمان برنامه و بودجه نیز نسبت به اعمال افزایش حقوق در احکام فرهنگیان، دستور لازم را صادر کرد.

نماینده اهواز در خانه دهم‌ ملت با تاکید بر اینکه این قانون برای ماندگاری افراد در خوزستان و جلوگیری از مهاجرت به‌دلیل شرایط سخت آب و هوایی خوزستان تصویب شده، ادامه داد: براساس این قانون حق بدی آب و هوا به‌صورت حداکثری به کارکنان دولت در خوزستان پرداخت می‌شود تا بخشی از این سختی کار برای آنان جبران و انگیزه ماندن آنان در استان بیشتر شود.

الباجی با تقدیر از صبر و بردباری پرسنل آموزش و پرورش شهرستان‌های حمیدیه و باوی، گفت: اصحاب رسانه با پیگیری و حساسیت نسبت به این موضوع نقش خوبی ایفا کردند که جای تشکر دارد.

گفتنی است، ماده 112 برنامه ششم توسعه کشور مبنی بر افزایش حقوق کارکنان مناطق جنگی و عملیاتی درگیر در دوران دفاع‌مقدس سال 96 با 72 درصد رأی موافق در صحن علنی مجلس تصویب و به تایید شورای نگهبان رسید.

خانه ملت سازمان برنامه و بودجه نماینده مردم اهواز کارون
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر