کد خبر: 717546 A

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان:

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد بدون اشاره به آمارخاصی از کاهش چشمگیر میزان بروز حوادث و فوتی محیط های کار این استان خبرداد.

پروانه نیکمرام به ایلنا از یاسوج گفت: دولت دوازدهم از ایجاد اشتغال و رونق تولید در کشور و استان حمایت جدی می‌کند و برهمین اساس نیز نیمه دوم سال ۱۳۹۶ اعتباراتی را به این امور اختصاص داد.

وی سهم کهگیلویه و بویراحمد از اعتبارات اشتغال روستایی و عشایری را سه هزار و ۶۰ میلیارد ریال با نرخ سود شش درصد و پیش بینی اشتغال چهار هزار نفر عنوان و اظهارداشت:‌ یک هزار و ۷۰ میلیارد ریال از این میزان اعتبار در فاز اول به متقاضیان پرداخت شد و جذب مابقی این اعتبارات نیز در دستور کار است.

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: تاکنون ۱۰۰ میلیارد ریال تسهیلات اشتغال فراگیر و با اشتغالزایی ۵۷۷ نفر  به متقاضیان پرداخت شده است.

نیکمرام افزود: سهم کهگیلویه و بویراحمد در بخش مشاغل خانگی ۶۰ میلیارد ریال با نرخ سود ۶ درصد است که از این میزان تاکنون ۵۰ میلیارد ریال و با اشتغالزایی ۶۳۲ نفر پرداخت شده است.

وی با بیان اینکه ۴۱۵ نفر از دانش آموختگان دانشگاهی این استان در حال گذراندن طرح کارورزی هستند،خاطرنشان کرد: ۳۳۶ نفر در کهگیلویه و بویراحمد نیز هم اینک در حال گذراندن آموزش‌های لازم در قالب طرح کارآموزی در محیط‌های کار (استاد و شاگردی) هستند.

نیکمرام بدون اشاره به آمارها، ادامهداد: ۹ ماه اول امسال نسبت به مدت مشابه سالگذشته میزان بروز حوادث و فوتیها در محیط‌های کار کهگیلویه و بویراحمد کاهش چشمگیری یافته است.

وی دلایل اصلی این کاهش‌ها را بازدید مستمر بازرسان اداره کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد از کارگاه‌ها و واحدهای تولیدی استان و رعایت نکات ایمنی از سوی کارگران و کارفرمایان برشمرد.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد ایجاد اشتغال ایران کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر