کد خبر: 717524 A

برای نخستین بار در کهگیلویه و بویراحمد رخ داد؛

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد از تولید 230 هزار کیلووات ساعت انرژی از نیروگاه‌های خورشیدی این استان برای نخستین بار خبرداد و تولید این میزان انرژی را سرآغاز تحولی خجسته در صنعت برق استان خواند.

به گزارش ایلنا از یاسوج، " داود راهزادی" در حاشیه بازدید از نیروگاه خورشیدی روستای مادوان یاسوج گفت: هم اکنون 16 نیروگاه خورشیدی در مناطق مختلف این استان انرژی تولید کرده که در 9 ماهه اول امسال 230 هزار کیلووات ساعت انرژی تولید شده آنان به شبکه های برق وصل شده است.

وی با تشریح فعالیت‌های صورت گرفته در ارتباط با راه اندازی نیروگاه‌های خورشیدی در استان کهگیلویه و بویراحمد، اظهارداشت: از مجموع 16 نیروگاه خورشیدی این استان، 10 نیروگاه در یاسوج بویراحمد، چهار نیروگاه در لیکک بهمئی و 2 نیروگاه هم در شهرستان گچساران مستقر هستند.

مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: ظرفیت تولید این نیروگاه‌ها 238 کیلووات و تمامی این نیروگاه‌ها توسط بخش خصوصی احداث و راه اندازی شده است.

راهزادی از پرداخت 188 میلیون تومان به سرمایه گذاران بخش خصوصی نیروگاه‌های خورشیدی در این استان هم خبرداد.

وی گفت: شرکت توزیع نیروی برق استان کهگیلویه و بویراحمد آمادگی کامل برای همکاری با بخش خصوصی جهت راه اندازی و بهره برداری از نیروگاه‌های خورشیدی را دارد.

استان کهگیلویه و بویراحمد انرژی بخش خصوصی برق کهگیلویه و بویراحمد
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر