کد خبر: 705197 A

در 48 ساعت گذشته اتفاق افتاد :‌

طی دو روز گذشته ،2 کارگر جوان در شهرهای دهدشت و یاسوج در استان کهگیلویه و بویراحمد در اثر عدم رعایت موارد ایمنی هنگام کار ، جان خود را از دست دادند.

مدیر کل بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد باتشریح کشته شدن کارگر جوان یاسوجی در حادثه روز گذشته، اظهارداشت: ساعت 30و13 دقیقه از طریق حراست استانداری از ریزش ساختمان درحال ساخت اطلاع پیداکردم که سه دقیقه بعد در محل حادثه حضور یافتم.

وحید محمدی‌تبار در گفت و گو با ایلنا از یاسوج گفت:‌ نیروهای شرکت توزیع نیروی برق، هلال احمر، آتش‌نشانی شهرداری، نیروی انتظامی، راهداری و حمل و نقل جاده‌‍ای، آب و فاضلاب شهری و نیروی مردمی از ساعت ۱۳ و 30 دقیقه تا ساعت ۱۸ و 30 دقیقه طی یک عملیات سخت و پر مخاطره مشغول‌آور برداری حدود ۲۰۰ متر مکعب بتن و آلمتور در ساختمانی در مرکز شهر یاسوج بودند که متاسفانه کارگر جوان جان خود را از دست داده بود.

وی با بیان اینکه نیروهای امدادی با شست وشوی بتن‌های تازه و برش زدن میلگردها عملیات آواربرداری را انجام دادند، ادامه داد: ۲۰۰ متر مکعب بتن و ملات تازه فروریخت که همه نیروهای امدادی تمام تلاش خود را انجام دادند تا کارگر گرفتار شده را زنده بیرون بیاورند.

مدیرکل مدیریت بحران استانداری کهگیلویه و بویراحمد از بررسی دلیل حادثه توسط تیمی کارشناسی و فنی که به دستور معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری تشکیل شده است خبر داد و تاکیدکرد: به طورحتم براساس قانون با مقصران احتمالی برخورد می شود.

از سویی نیز متاسفانه یک کارگر دیگر نیز در حال کار در پروژه راهسازی در دهدشت مرکز شهرستان کهگیلویه جان خود را از دست داد.

رئیس اداره راه و شهرسازی شهرستان کهگیلویه درباره این حادثه گفت: این حادثه ناگوار در جاده روستای " دوبند سرمست " حین انجام کار رخ داد و وقتی گرایدر راهداری در جاده در حال کار بود  با دنده عقب یکی از کارگران که در حال جمع آوری سنگ‌ها و موانع کوچک بود را با بی احتیاطی زیر گرفت.

علی اصغر تارم به ایلنا افزود:‌ جسد کارگر برای انجام مراحل قانونی تحویل پزشکی قانونی شده است.

 این حادثه در جاده روستایی دوبند سرمست حومه شرقی دهدشت که در هشت کیلومتری مرکز شهرستان قرار دارد رخ داد.

 

استان کهگیلویه و بویراحمد جاده راهداری و حمل و نقل جاده نیروی انتظامی جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر