کد خبر: 639639 A

رئیس فدراسیون ووشو :

رئیس فدراسیون ووشو با تقدیر از ووشوکاران استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات کشوری، آنان را الگوی ووشوکاران کشور خواند و اظهارداشت: اعتقاد من این است که ووشوکاران کهگیلویه و بویراحمد پدیده مسابقات ایران هستند.

به گزارش ایلنا و به نقل از روابط‌عمومی هیات ووشو استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در مسابقات سال گذشته ووشوکاران جوان در بخش ساندا، ووشوکاران استان کهگیلویه و بویراحمد به یک پدیده ملی تبدیل و ما از اینکه جوانان این استان باوجود تمام محرومیت ها پدیده این مسابقات شدند  بسیار خوشحال هستیم.

وی با لذت‌بخش خواندن قهرمانی ووشوکاران جوان استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات کشوری، اظهار داشت: در بخش ساندای ووشو مشهد شاهد افتخارآفرینی قابل تقدیر ووشوکاران این استان بودیم.

رئیس فدراسیون ووشو افزود: برگزاری لیگ استانی، مشارکت مستمر در لیگ باشگاهی و برگزاری اردوهای متمرکز می‌تواند به موفقیت ورزش ووشو سرعت ببخشد.

علی نژاد با اشاره به اینکه الان دلم می سوزد که ووشوکاران جوان استان کهگیلویه و بویراحمد در مسابقات برزیل حضور ندارند، خاطرنشان کرد: امیدواریم شاهد حضور و افتخارآفرینی ووشوکاران در مسابقات بین‌المللی در آینده نزدیک باشیم.

وی به موضوع دوپینگ در ورزش های رزمی هم اشاره و از تبدیل شدن دوپینگ به یک معضل نگران کننده خبرداد.

رئیس فدراسیون ووشو کشور گفت: ۳۰ نفر از ووشوکاران قبل از اعزام به مسابقات بین المللی تست دوپینگ دادند که تست تمامی آنان منفی اعلام شد.

علی نژاد افزود: ووشوکاران ایران قبل از اعزام به مسابقات بین المللی تست دوپینگ خواهند داد و تاکنون مورد مثبتی مشاهده نشده است.

رئیس هیات ووشو استان کهگیلویه و بویراحمد هم از ساماندهی بیش از هزار و ۵۰۰ ووشوکار در ۲۴ باشگاه فعال این استان خبرداد.

حجت الله امیری گفت: در استان کهگیلویه و بویراحمد متاسفانه اسپانسرهای مالی وجود ندارد و در زمان اعزام تیم ها به مشکل برمی خوریم.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی ویژه ووشوکاران استان کهگیلویه و بویراحمد در سالجاری خبرداد و خاطرنشان کرد: نیازمند همراهی و مساعدت مسوولان استانی برای ورزش ووشو هستیم.

رئیس هیئت ووشو استان کهگیلویه و بویراحمد افزود: همکاری های خوبی از سوی اداره کل ورزش و جوانان استان با این هیات انجام و نیازمند همراهی بخش دولتی بیشتر از قبل هستیم.

استان کهگیلویه و بویراحمد ایران دوپینگ کهگیلویه و بویراحمد جوان
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر