کد خبر: 413173 A

رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد:

اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد با حضور هیات رئیسه و مدیرکل اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی رسما بازگشایی شد.

به گزارش ایلنا از یاسوج، رئیس اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در این مراسم تاکید کرد که اتاق تعاون استان  را به جایگاه اصلی و واقعی خود خواهیم رساند .

لهراسب باقری با بیان اینکه اتاق تعاون استان طی چند سال گذشته به هیچ وجه نتوانست کوچکترین مشکلی از مشکلات تعاونگران را حل کند، افزود : تمام تلاش خود را برای حل مشکلات تعاونی های تمام نقاط استان بکار خواهم بست .

وی با تاکید بر اینکه اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد تاکنون از نیروهای کارآمد و متخصص خالی بود ، اظهار داشت: هیات رئیسه جدید با همدلی ، همراهی و تلاش شبانه روزی سعی خواهد کرد مشکلات موجود بر سر راه تعاونی های استان را که سبب رکود این بخش شده است را حل و فصل کند.

وی خاطرنشان کرد: متأسفانه اتاق تعاون استان تا به امروز در خصوص بررسی و رفع الزامات و نیازهای اتحادیه‌ها و تعاونی‌ها کارنامه مثبتی را از خود ارائه نداده است. .

رئیس اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در برنامه دوره جدید اتاق تعاون، موضوع تحقیقات و اشتغال افراد جویای کار در قالب تاسیس شرکت های تعاونی و توسعه صادرات غیرنفتی در بخش تعاون مورد توجه جدی قرار خواهد گرفت.

این مسئول با بیان اینکه اتاق تعاون استان از بدو تاسیس تا کنون تنها 173 میلیون تومان درآمد داشته است افزود : اتاق تعاون ایران در سال جدید هیچ مبلغی برای کمک به اتاق های تعاون کشور در نظر نگرفته است .

وی با تاکید براینکه هیئت رئیسه جدید اتاق تعاون استان تمام تلاش خود را برای درآمدزایی بکار خواهد بست اظهار داشت : با همکاری هیئت رئیسه جدید اتاق تعاون استان را به جایگاه اصلی خود خواهیم رساند .

باقری اظهار داشت: انجام طرح‌های تحقیقاتی برای شناخت فرصت ها، امکانات و مزیت های نسبی استان، تهیه طرح های توجیهی و همکاری در تأسیس و گسترش تعاونی ها، تشکیل بانک اطلاعاتی و ایجاد کمیته اشتغال اتاق تعاون، ایجاد دفاتر نمایندگی اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد در شهرستان های استان، پیگیری انجام تصدی های بخش تعاونی که قابل واگذاری به اتاق تعاون است و ایجاد زمینه لازم برای توسعه صادرات تعاونی های از جمله برنامه های پیش بینی شده در این دوره است .

این مسئول در پایان افزود : تلاش خواهیم کرد تا عقب‌ماندگی‌های گذشته جبران شده و با استفاده از ظرفیت‌های قانونی، اهداف اتاق تعاون ایران را که همانا مشارکت بیشتر مردم است محقق کنیم .

در ادامه معاون تعاون اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی در این نشست گفت: اتاق تعاون استان کهگیلویه و بویراحمد تا کنون هیچ گونه فعالیت مثمرثمری نداشته است .

عبدالناصر قادرپناه با تاکید بر اینکه در این مدت اداره کل کار با این اتاق مدارا کرده است، افزود: علیرغم مکاتبات فراوان با اتاق تعاون استان ، هیئت ریسه سابق هیچ اقدامی در جهت رفع مشکلات موجود انجام نداد .

وی با بیان اینکه امیدواریم با تغییر هیات رئیسه فعالیت اتاق بیشتر شود، گفت: اعضا جدید هیات رئیسه می بایست با همفکری بخشی از مشکلات تعاونی های استان را رفع کند.

این مسئول با اشاره به وظایف اتاق تعاون اظهار داشت: تمامی داوری تعاونی‌ها قبل از ارجاع به مقامات قضایی باید در اتاق بررسی شود .

قادرپناه با تاکید بر اینکه دبیر سابق باید مسائل مالی سالهای قبل را بطور شفاف اعلام نماید، گفت : هیئت رئیسه جدید باید به فکر درآمدزایی بوده تا بتوانند مشکلاتی که این اتاق با ا دست و پنجه نرم میکند را رفع نمایند .

وی در پایان با تقدیر از فعالیت های رئیس اتاق تعاون استان در چند ماه اخیر اظهار امیدواری کرد که با تلاش بیشتر هیئت رئیسه اتاق تعاون کهگیلویه و بویراحمد جز برترین اتاق های کشور شود .

در ادامه این نشست مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که اتاق تعاون می تواند دغدغه ما را برای رفع معضل بیکاری رفع نماید .

صابر مظاهری با بیان اینکه در حال حاضر ۲ هزار تعاونی فعال در این استان وجود دارد گفت : حمایت از تعاونی‌ها باید در اولویت کاری اتاق تعاون استان قرار گیرد .

وی با اشاره به اینکه یکی از اولویت های کاری اتاق ، ایجاد تعاونی‌های جدید و فعال کردن تعاونی‌های راکد در سطح این استان باشد افزود : در حال حاضر تعداد 3 هزار و 400 تعاونی در شهرهای مختلف این استان وجود دارد.

مدیرکل اداره تعاون کار و رفاه اجتماعی با اشاره به تعداد اعضای تعاونی‌ها در استان کهگیلویه و بویراحمد، گفت: در حال حاضر تعداد 122 هزار نفر عضو تعاونی‌ها در سطح این استان هستند .

مظاهری خاطرنشان کرد: تاکنون تعاونی‌های فعال در کهگیلویه و بویراحمد حدود 20 هزار فرصت شغلی در این استان ایجاد کرده‌اند.

وی با بیان اینکه به دلیل عملکرد ضعیف این اتاق در سالهای گذشته بسیاری از تعاونگران با وظایف این اتاق هیچ گونه آشنایی ندارند تصریح کرد : هیئت رئیسه جدید با برنامه ریزی مدون تعاونی های فعال استان را به عضویت این اتاق درآورند .

این مسئول با تاکید بر اینکه نباید چشم انتظار تخصیص بودجه از مرکز باشیم ، گفت : هیئت رئیسه جدید اتاق با همکاری با تعاونی های استان به سمت درآمد زایی پیش روند .

مظاهری با بیان اینکه در صورت اعتماد تعاونگران به اتاق درآمدزایی آن افزایش می افزاید : برای کمک به اتاق سعی می کنیم بخشی از اعتبارات را به این اتاق اختصاص دهیم .

وی تصریح کرد : با برگزاری نمایشگاه‌های مختلف و دعوت از تعاونی های برتر کشور ضمن درآمدزایی می توان اتاق تعاون استان را به کشور معرفی کرد .

مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی با تاکید براینکه با تمام توان از هیئت رئیسه جدید اتاق حمات خواهیم کرد گفت : تلاش خواهیم کرد با همکاری بیشتر مشکلات موجود را رفع نماییم .

وی در پایان با بیان اینکه ایجاد نمایندگی اتاق تعاون در دیگر شهرستانها می تواند مشکلات تعاونی های این شهرستانها را مورد بررسی قرار داد اظهار داشت : برای کمک به تعاونی های استان مشکلات سخت افزاری و نرم افزاری اتاق در اسرع وقت رفع شوند .

استان کهگیلویه و بویراحمد بیکاری کهگیلویه و بویراحمد هیئت رئیسه اداره کل تعاون کار و رفاه اجتماعی
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر