کد خبر: 212976 A

انتقاد شدید بخشدار چاروسا در کهگیلویه از عملکرد میراثفرهنگی:

ما نمی‌دانیم آقایان این اعتبارات را در کجا هزینه کرده‌ان. د فقط این را می‌دانیم که هیچ اقدامی برای توسعه گردشگری و استقبال شایسته از گردشگران در بخش چاروسا شهرستان کهگیلویه از سوی اداره کل میراثفرهنگی صورت نگرفته است.

بخشدار چاروسا در شهرستان کهگیلویه استان کهگیلویه و بویراحمد از عملکرد مسوولان اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی این استان بشدت انتقاد کرد.

«سید رضا غلامی مقدم» در گفت‌و‌گو اختصاصی با ایلنا از یاسوج انتقاد از عملکرد مسوولان اداره کل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد اظهارداشت: باوجود اماکن متعدد سیاحتی و زیارتی در بخش چاروسا، متاسفانه مسوولان اداره کل میراثفرهنگی توجه چندانی به این حوزه ندارند.

وی گفت: بخش چاروسا در شهرستان کهگیلویه، دارای اماکن سیاحتی مانند «آبشار کمر دوغ» و اماکن زیارتی مانند «امامزاده سید محمود(ع)» است که در چندساله اخیر مورد بی‌مهری‌های مسوولان میراثفرهنگی کهگیلویه و بویراحمد قرار گرفته است.

بخشدار چاروسا در شهرستان کهگیلویه، ویژگی‌های اماکن گردشگری در این بخش را بی‌نظیر دانست و تصریح کرد: اعتباراتی که برای تجهیز مکان گردشگری مانند «آبشار کمر دوغ» در نظر گرقته می‌شود به این مکان تخصیص داده نمی‌شود.

غلامی مقدم از تخصیص اعتبار ۲۶۰ میلیون تومانی برای تجهیز فاز اول آبشار کمر دوغ در بخش چاروسا شهرستان کهگیلویه در سال گذشته خبرداد و یادآور شد: اعتباری معادل ۱۲ میلیون تومان نیز در سال‌جاری برای این مکان گردشگری تخصیص داده شد.

وی افزود: این اعتبارات می‌توانست سبب توسعه قابل قبولی در بخش گردشگری «آبشار کمر دوغ» شود و این درحالیست که حتی یکعدد سطل زباله هم برای این مکان خریداری نشده است.

بخشدار چاروسا در شهرستان کهگیلویه در پاسخ به این سوال که ارزیابی شما از تخصیص نیافتن اعتبارات به آبشار کمر دوغ چیست، خاطرنشان کرد: باید از مسوولان میراثفرهنگی سوال کرد که این اعتبارات در کجا هزینه شده است؟

غلامی مقدم گفت: ما نمی‌دانیم آقایان این اعتبارات را در کجا هزینه کرده‌اند فقط این را می‌دانیم که هیچ اقدامی برای توسعه گردشگری و استقبال شایسته از گردشگران در بخش چاروسا شهرستان کهگیلویه از سوی اداره کل میراثفرهنگی صورت نگرفته است.

وی با تاکید بر نگرانی خود و مردم بخش چاروسا از وضعیت کنونی حوزه گردشگری، بیان داشت: در تعطیلات نوروزی امسال از ۲۳ استان کشور و حتی کشورهای خارجی می‌ه‌مان داشتیم اما بدلیل عملکرد ضعیف مسوولان گردشگری نتوانستیم بنحو شایسته‌ای از میهمانان خود استقبال کنیم.

بخشدار چاروسا در شهرستان کهگیلویه افزود: هیچ عملکردی از مسوولان میراثفرهنگی کهگیلویه و بویراحمد در حوزه گردشگری بویژه در مکان گردشگری «آبشار کمر دوغ» ندیده‌ایم.

غلامی مقدم، مهم‌ترین مشکل کنونی در مکان گردشگری آبشار کمردوغ این بخش را جاده دسترسی عنوان کرد.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد هم با تائید سخنان بخشدار چاروسا در شهرستان کهگیلویه، اظهارداشت: اطلاعات لازم در زمینه اعتبارات موردنظر آقای «غلامی مقدم بخشدار چاروسا» در زمینه آبشار کمر دوغ را هم اکنون نداریم.

«محمود باقری» گفت: متاسفانه برخی از اعتبارات تخصیص یافته در حوزه گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در دوران گذشته در حوزه‌های دیگر هزینه شده است.

وی افزود: ما نیز قبول داریم اشکالاتی بر سیستم میراثفرهنگی در این زمینه وجود دارد اما یقین بدانید این مشکلات و نگرانی‌ها مربوط به دوران مدیریتی قبل از ما بوده است.

مدیرکل میراثفرهنگی، گردشگری و صنایع دستی کهگیلویه و بویراحمد تاکید کرد که پیگیری‌های لازم برای شفاف سازی جگونگی هزینه کرد اعتبارات در بخش گردشگری زیرمجموعه خود را در دستور کار قرار دهد.

باقری گفت: امیدواریم با تخصیص اعتبارات جدید بتوانیم رضایتمندی مردم و گردشگران را در مناطق مختلف کهگیلویه و بویراحمد فراهم کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد هم از نامشخص بودن جگونگی اعتبار ۲۶۰ میلیون تومانی آبشار کمر دوغ بخش چاروسا شهرستان کهگیلویه اظهار نگرانی کرد.

«سیدموسی خادمی» گفت: از اینکه اعتباری معادل ۲۶۰ میلیون تومان به توسعه مکان گردشگری آبشار کمر دوغ تخصیص یافته و هیچ اقدامی در این ارتباط صورت نگرفته واقعا نگران و ناراحتیم.

وی از مدیرکل میراثفرهنگی کهگیلویه و بویراحمد خواست دلایل هزینه نشدن اعتبار عنوان شده را در کمترین زمان ممکن مشخص کند.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد افزود: اراضی محدوده آبشار کمر دوغ می‌بایست برای توسعه گردشگری این مکان تعیین تکلیف و بنحو شایسته‌ای در اختیار گردشگران فصول مختلف سال قرار گیرد.

استان کشور استان کهگیلویه و بویراحمد استاندار کهگیلویه و بویراحمد تعطیلات نوروزی جاده زباله کهگیلویه و بویراحمد گردشگری گردشگری و صنایع دستی مشکلات
نرم افزار موبایل ایلنا
ارسال نظر